Jump to content

Nemogućnost prihvaćanja radnog mjesta zbog zdravstvenih razloga


shadow001

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Radim kao trgovkinja te mi se priprema premještaj na novo radno mjesto unutar već postojeće firme.

Problem je u tome što zbog ZDRAVSTVENIH RAZLOGA nisam u mogućnosti prihvatiti novo radno mjesto.

Na forumu sam pročitala da po dobivanju novog radnog mjesta imam rok od osam dana želim li ili ne želim prihvatiti to radno mjesto.

Obzirom da se kod mene radi o zdravstvenim razlozima zbog kojih smatram da nisam u mogućnosti izvršavati obveze koje zahtjeva novo radno mjesto, zanimalo bi me da li i u tom slučaju vrijedi rok od osam dana unutar kojeg moram izvjestiti poslodavca da imam zdravstvene probleme i da nisam u mogućnosti biti na novom radnom mjestu, ili je za to predviđen drugi rok?

Pretpostavljam da bi me u tom slučaju poslodavac trebao uputiti specijalisti medicine rada, te ovisno o njegovu mišljenju prihvatiti ili odbiti moju zamolbu da nisam u mogućnosti raditi na novom radnom mjestu. Da li je moja pretpostavka točna?

Da li u slučaju negativnog odgovora od strane specijaliste medicine rada, imam pravo na pismeno obrazloženje poslodavca?

 

Unaprijed zahvaljujem na odogovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija