Jump to content

alimentacija


dukii

Preporučene objave

Molim vas za savjet.

Naime, imam vanbračno dijete koje sam priznao, redovito ga viđam.

Usmenim smo putem dogovorili način plačanja alimentacije i svotu.

Alimentaciju uplačujem na račun djeteta (dječja štednja u zagrebačkoj banci).

Zanima me dali su potvrde koje dobivam pošto uplatim iznos na račun djeteta dovoljen dokaz o izvršenju mojih financijskih obaveza u koliko bi došlo do nekakvih razmirica? Na nekim potvrdama o uplatama piše moje ime i prezime, a nekima ne, da li su i te druge potvrde valjane? Potvrde sam redovito kopirao i arhivirao.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju razmirica, sud vam neće priznati dječju štednju pod alimentaciju, nego će to otprilike obrazložiti kao vaš dobrovoljni poklon djetetu.

Uzdržavanje za mldb. dijete uplaćuje se na tekući račun djetetove majke, o čemu trebate sačuvati svaku uplatnicu i tek tada u slučaju tužbe za neplaćanje uzdržavanja sud će te uplate priznati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja već godinama uplačujem alimentaciju na taj način. Tako smo dogovorili usmeno. To bi značilo da bi me ona mogla tužiti za neplačanje alimentacije i tražiti zaostatke?

Molim vas da mi hitno odgovorite. Hvala.

Ps. Mi nismo bili u braku i alimentacija nije dogovorena nekakvim sudskim putem nego je to naš dogovor. Pravno gledajući, ja sam ovdje u nepovoljnom položaju, sve moje uplate su "uzaludne" i tretiram se kao netko tko uopće ne izvršava svoje obaveze ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Super je ako su roditelji u stanju dogovarat se oko legitimnih prava djeteta!

Ali, sustav je izrazito pristran, tzv. praksa koja jedva i da postoji u većini slučajeva štiti interes majke, očeve šikanira,a za djecu nije ih briga.

U slučaju tužbe imat ćete velikih problema, najvjerojatnije bi morali platiti zaostatke uvećane sa zakonom propisanom zateznom kamatom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija