Jump to content

komunalna naknada -ovrha


trozubac

Preporučene objave

poštovanje,

 

baka je dobila rješenje ovrsi za komunalnu naknadu u iznosu duga od 950,oo kn i odmjerenih troškova 950,oo kn (javnog bilježnika).Za dug je navedeno samo da je to dug iz poslovnih knjiga do 16.7.2011.

Situacija je sljedeća .. taj dug se odnosi na kuću u kojoj je živjela do 7.mjeseca 1997.godine,,, nakon toga u toj kući nitko nije više živio jer kuća nije vše ni bila sposobna za život,,,a baka je otišla živjeti u drugo mjesto... šta mi je činiti i koje argumente mogu navesti u prigovoru u roku od 8 dana od dostave rješenja. danas sam primio rješenje 30.12.2011. molim pomoć ., ta ruševna kuča više nije u vlasništvu bake od prije 1 mjesec,a mirovina joj je 519,00 kn, ima malo zemlje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trozubac je napisao:

poštovanje,

 

baka je dobila rješenje ovrsi za komunalnu naknadu u iznosu duga od 950,oo kn i odmjerenih troškova 950,oo kn (javnog bilježnika).Za dug je navedeno samo da je to dug iz poslovnih knjiga do 16.7.2011.

Situacija je sljedeća .. taj dug se odnosi na kuću u kojoj je živjela do 7.mjeseca 1997.godine,,, nakon toga u toj kući nitko nije više živio jer kuća nije vše ni bila sposobna za život,,,a baka je otišla živjeti u drugo mjesto... šta mi je činiti i koje argumente mogu navesti u prigovoru u roku od 8 dana od dostave rješenja. danas sam primio rješenje 30.12.2011. molim pomoć ., ta ruševna kuča više nije u vlasništvu bake od prije 1 mjesec,a mirovina joj je 519,00 kn, ima malo zemlje...

 

Detaljno proučite ispis otvorenih stavaka za koji period tj. datume ovrhovoditelj tereti Vašu baku. Sudeći po iznosu koji ste naveli (950 kn) to je za cca 2 do 3 godine unazad.

Relativna zastara za komunalnu naknadu je 3 godina, a aposlutna zastara je 6 godina. Vaša baka je bilo cijelo vrijeme vlasnik nekretnine a prema teba i obveznik plačanja komunalne naknade.

Prigovoriti na rješenje o ovrsi možete i na taj način da navedete "prigovaram u cjelosti" i u obrazloženju staviti da se na slažete sa stanjem duga jer je dio plačen a nije knjižen od strane ovhrovoditelja. No to če Vam samo povečati troškove, jedino čete dobiti na vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu navesti da je dio duga plačen kada nije ništa plačano... tražit će me uplatnice,,, ja da sada i platim ovih 950 kn,, šta je sa 950 kuna odmjernih troškova jvb?? morao bih i to platiti koliko sam shvatio.. mislio sam u ložit prigovor na zastaru i neuseljiu kuću ..ako mi to uspije psim ak osi nebi time samo zagorčao još više...a ako ide ovrha ja neznam što moogu baki uzeti jer je mirovina mala 519 kn pa mislim da to nebi smjeli dirati...a drugo ništa nema osim neke zemlje u posjedu..(jer gruntovno nema ništa na sebe)...a iz kuže joj nemaju šta ovršit jer živi u 16 m2 jedino da joj uzmu tv :misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trozubac je napisao:

ne mogu navesti da je dio duga plačen kada nije ništa plačano... tražit će me uplatnice,,, ja da sada i platim ovih 950 kn,, šta je sa 950 kuna odmjernih troškova jvb?? morao bih i to platiti koliko sam shvatio.. mislio sam u ložit prigovor na zastaru i neuseljiu kuću ..ako mi to uspije psim ak osi nebi time samo zagorčao još više...a ako ide ovrha ja neznam što moogu baki uzeti jer je mirovina mala 519 kn pa mislim da to nebi smjeli dirati...a drugo ništa nema osim neke zemlje u posjedu..(jer gruntovno nema ništa na sebe)...a iz kuže joj nemaju šta ovršit jer živi u 16 m2 jedino da joj uzmu tv :misli::misli::misli:

 

 

U prigovoru u obrazloženju možete navesti što god želite ukoliko želite dobiti na vremenu, a dokaze če Vas tražiti na parnicu koju opčinski sud zakaže ukoliko uložite prigovor. No ukoliko nemate valjane argumente to če Vam samo prouzročiti dodatne troškove.

Troškove JB, kamate i ostalo čete morati platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija