Jump to content

kako doći do nezakonito oduzetog novca


Contija

Preporučene objave

poštovani,nisam pravnik pa sam molio savjet ali ga nisam dobio pa molim ako netko zna ljubazno molim da mi ga kaže,radi se:

dobio sam sudsku presudu i moram podnjeti prijedlog za ovrhu za povrat neosnovanog oduzimanja 50% moje mirovine.ako podnese prijedlog za ovrhu protiv tuženih teško ču doći do novca jer su nezaposlene i vječni student.

postoji li pravno uporište da prijedlog za ovrhu podnesem na njihovu majku koja je cijelo vrijeme primala novac oduzet ovrhom od moje mirovine.vjerojatno je njihov odvjetnik napravio takovu konstrukciju s ciljem da ja ne dođem do svog novca.logično bi bilo da onaj koji je nezakonito uzimao moj novac da ga zakonskim putem vrati.

unaprijed zahvaljujem na pomoči s poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Contija je napisao:

poštovani,nisam pravnik pa sam molio savjet ali ga nisam dobio pa molim ako netko zna ljubazno molim da mi ga kaže,radi se:

dobio sam sudsku presudu i moram podnjeti prijedlog za ovrhu za povrat neosnovanog oduzimanja 50% moje mirovine.ako podnese prijedlog za ovrhu protiv tuženih teško ču doći do novca jer su nezaposlene i vječni student.

postoji li pravno uporište da prijedlog za ovrhu podnesem na njihovu majku koja je cijelo vrijeme primala novac oduzet ovrhom od moje mirovine.vjerojatno je njihov odvjetnik napravio takovu konstrukciju s ciljem da ja ne dođem do svog novca.logično bi bilo da onaj koji je nezakonito uzimao moj novac da ga zakonskim putem vrati.

unaprijed zahvaljujem na pomoči s poštovanjem

 

Ovrhu na temelju ovršne isprave (pravomočne presude) možete pokrenuti samo protiv tuženika, jer za ostalo nemate pravne osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija