Jump to content

Sudski postupak za zemljište


lorena87

Preporučene objave

Poštovani,

 

32 godine smo na zemljištu koje smo kupili i izgradili kuću. Međutim, grad je prije 15-tak godina uzeo dio našeg zemljišta za put. Taj se put nikada nije napravio i taj dio zemlje je ostao na gradu, a dio na prvotnom vlasniku.Mi to nismo odmah riješili i nama sad tocno taj dio zemlje koji je na gradu i prvotnom vlasniku je potreban za gradevinsku dozvolu. Prvotni vlasnik želi da mu ponovno platimo, pa me sada zanima koliko traje sudski postupak u slušaju da ga idemo tužiti,kolika je cijena tog postupka, te tko snosi troskove? Ili je mozda bolje ici postupkom zastare zemljista, pa me zanima koliko taj posupak traje, te kolika je njegova cijena? Ili je možda najbolje mu dati novce koje želi, pa da ne moramo na sud?

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako posjedujete kupoprodajni ugovor u kom je navedeno da je nekrtnina plaćena i ako imate svjedoka

tužbom tražite utvrđivanje prava vlasništva i upisa u zemljišne knjige.

upis vlasništva morate riješiti bez obzira koliko košta.

u sudu podnijeti prijedlog za mirno rješenje spora ,nagodbu.

ako bivši vlasnik prihvati nagodbu

nema troškova postupka .

ak ne prihvati nagodbu a izgubi spor plaća i nastale troškove

koje na kraju postupka morate tražiti.

od grada tražiti povrat neizgrađenog zemljišta .

 

nema razloga da dva puta plaćate istu nekretninu a to nije u skladu sa zakonom. (stjecanje bez osnova)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija