Jump to content

Upravljanje stranim vozilom


axxo

Preporučene objave

Pozdrav,

imam jedno pitanje pa bih molio one koji malo više znaju o tome da mi daju odgovor.

 

Radi se o sljedećem:

 

Ja sam državljanin RH i BiH, imam osobnu i vozačku od jedne i druge države.

 

Često puta moram radi obiteljskih obaveza putovat u BiH i pošto ne posjedujem vlastito vozilo često imam potrebu kada sam u BiH otić do RH, par puta sam iznajmio auto u BiH u rent-a-car odvezao se doma u Split bio dan-dva te se vratio u BiH.

 

Sad me zanima dali sam ja u carinskom prekršaju kad upravljam motornim vozilom BiH reg. oznaka na teritoriju RH?

I dali uopće imam pravo to radit s obzirom da imam "sve" dokumente jedne i druge države,ili na koji način legalno mogu vozit auto BiH brojeva na teritoriju Rh.

 

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U međuvremenu sam se i ja malo raspitivao i vidio da u zakonu se dopušta vožnja automobila sa stanim reg. oznakama hrvatskim državljanima ako imaju boravak u inozemstvu.

 

Ali meni je prebivalište i boravište u Splitu što se tiče države Hrvatske.

 

A što se tiče dokumenata u BiH također mi je i tamo prebivalište i boravište u BiH. Istini za volju ja BiH dokumente skoro nikako i ne koristim, ali ih posjedujem.

 

Pa me interesira ako prilikom prelaska državne granice (ulaska u RH sa BiH tablicama ja dam policajcu RH dokumente na koji način ja njemu mogu dokazati da sam ja boravim u inozemstvu.

Jer ako pokažem osobnu od RH i BiH mislim da sam u nekom prekršaju, da to nije dozvoljeno.

 

Pošto sam se sad zaposlio u BiH planirao sam da u RH promjenim boravište iz Splita u BiH, dali bi ovaj postupak riješio moj problem?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajca na graničnom prijelazu će zanimati samo vaša vozačka dozvola, a ako imate ovu našu HR nemate problema.

 

Carinika na graničnom prilazu bi trebali zanimati prekršaji iz Carinskog zakona.

 

Ukoliko se odjavite iz RH nemate nikakvih problema s vozilima BiH registarskih oznaka.

 

Odjava iz RH je brisanje sa adrese, nije brisanje iz hrvatskog državljanstva.

 

Tada gubite samo osobnu iskaznicu, a novu možete ishodovati ponovnom prijavom prebivališta u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Pozdrav.

Postovani, imam jedno pitanje za vas. Živim u Zagrebu i prijavljen sam u Zagrebu. Dakle, imam i osobnu i vozačku dozvolu. Na par dana idem u Bosnu i Hercegovinu u posjet roditeljima. Zanima me mogu li s majčinim autom koje je uredno registrirano u BiH, prelazit granicu, jer imam u planu otici koji put do mora? Mama bi mi dala punomoć da mogu upravljati njenim autom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija