Jump to content

Borba oko vlasništva


peeepe

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim Vas za savjet.

Prije 5 godina sam uz financijsku pomoc roditelja kupila kucu.

Oni zive u prizemlju a ja na prvom katu, no vlasnik kuce sam ja 1/1.

Zbog odredenih problema u obitelji trazila sam od roditelja da se isele u svoj drugi stan koji stoji prazan kako bi kucu mogla prodati jer istu nemogu vise financijski izdrzati.

Da skratim, pokrenula sam postupak delozacije na sto su oni odgovorili protutuzbom, pozivajuci se da je novac koji su mi darovali kao kceri, ustvari njihova uplata za pola kuce.

Prilazu ugovor o prodaji starog nam stana iz kojeg se vidi da su novac dobili te potvrdu o uplati odredenog iznosa na racun gospodina od kojeg sam kupila kucu. Jednako tako traze povrat svih ulozenih sredstava u kucu, iako je i to takoder bila darovina.

Molim Vas savjet kako mogu dokazati da je novac bio darovina mojih roditelja te da postoji usmeni dogovor da ce koristiti prizemlje kuce dok im se ne uredi stan koji stoji prazan na drugoj adresi?

Isplati li se ulaziti u parnicu?

Unaprijed hvala.

 

Srdacan pozdrav,

P.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Roditelji mogu tražiti povrat darovanog radi nezahvalnosti.

Ovo o deložaciji je prestrašan potez prema roditeljima koji su Vam pomogli da dođete do kuće.Postoji mogućnost da i to vlasništvo

1/1 mijenja se u korist Vaših roditelja za dio uloženih sredstava .Sudski spor Vam se ne isplati.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

Jel me savjetujete prema iskustvu koje imate kao odvjetnik ili su to Vase laicke procjene ishoda parnice?

 

Da poznajete moje robitelje, postupili bi kao i ja. to su divni roditelji koji su mi fizički napali supruga dok je u narucju drzao nasu 6 dana staru kcer, a 6 mjeseci kasnije ga strpali u zatvor jer je razbio staklo na vratima u mojoj kuci.

Zao mi je sto svi zajedno ovo moramo prozivljavati, vjerujete, ali sve ima svoje granice.

 

Zahvaljujem.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Opoziv darovanja

Zakon o obveznim odnosima predviđa i precizno regulira okolnosti u kojima je moguće izvršiti opoziv darovanja.

Razlozi za opoziv darovanja su slijedeći:

 

-osiromašenje darovatelja-

 

-zbog nezahvalnosti

 

Za uspjeh u parnici potreban Vam je savjet i pomoć pravno educirane osobe.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija