Jump to content

kršenje ugovora o radu


informer

Preporučene objave

Imam ugovor o radu sklopljen sa poslodavcem na neodređeno vrijeme. Nakon što smo se našli u problemima poslodavac me uvjetovao otkazom ili da mi prijavu smanji na minimalac. Pristao sam na to ali poslodavac mi nikada nije dao promijenjen ugovor iako i dalje uplaćuje minimalac. Prošlo je dosta vremena pa me zanima što se može napraviti po tom pitanju i kakve bi sankcije mogao snositi ako ga prijavim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

informer je napisao:

Imam ugovor o radu sklopljen sa poslodavcem na neodređeno vrijeme. Nakon što smo se našli u problemima poslodavac me uvjetovao otkazom ili da mi prijavu smanji na minimalac. Pristao sam na to ali poslodavac mi nikada nije dao promijenjen ugovor iako i dalje uplaćuje minimalac. Prošlo je dosta vremena pa me zanima što se može napraviti po tom pitanju i kakve bi sankcije mogao snositi ako ga prijavim.

 

Poslodavac vam je trebao dati dva dokumenta: prekid ugovora o radu koji je u tom trenutku bio na snazi i novi ugovor o radu. Značenje je jasno: ako ne prihvatite izmjenjeni ugovor, stupa na snagu otkaz (uz poštovanje svih zakonsskih uvjeta vezano uz otkazni rok, otpremninu i t s.)

 

Ljudi, molim da svi počnete misliti o svojim pravima na vrijeme, tj. onda KAD SE NEŠTO DOGAĐA, a ne par godina nakon toga.

Ima u ovoj državi dovoljno mjesta gdje se može informirati o svojiim pravima, a traženje svog prava nije nikakva sramota niti grijeh!

Treba uložiti malo truda, a ne samo beskorisno kukati i galamiti post festum!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija