Jump to content

DLP


blagi

Preporučene objave

Poštovani branitelji lijep pozdrav.Molio bi nekog da mi odgovori na moje pitanje,radi se o slijedećem:dragovoljac sam DR od 15.9.91g,2,5g borbeni sektor,papiri uredni,priznato sve.Liječim se od PTSP-a redovno na kontrolama,bolnička liječenja,F43.1,F61 i F09.Na vještačenju HZMO za preostalu radnu sposobnost od strane PLP proglašen nesposobnim za rad i napisali mi prijedlog za mirovinu.Vještakinja mi je tada rekla da moji papiri idu u ZG na DLP i da ću rješenje dobiti na kućnu adresu.E sada me zanima ako netko zna koliko se cca čeka na rješenje,s obzirom da je od vještačenja prošlo 3 mj, i da li sam trebao dobiti rješenje od PLP ili samo od DLP.Svo ovo iščekivanje riješenja me jako muči,s obzirom na to da nemam koga pitati pa da bar išta saznam o tome,sve bi mi bilo bolje od neizvjesnosti.I još me nešto muči,svako malo pročitam o tim omjerima rat/mir,pa me zanima tko to određuje,PLP ili DLP i kako se to odražava na konačno rješenje.Želio bih stvarno odgovor,jer u mom mjestu koga god pitam,svi tupe nešto svoje,tako da mi je na kraju glava kao u bumbara a saznanja o tome ista.Oprostite na ovolikom postu i pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otiđi u HZMO uzmi registracijski kod da možeš pratiti predmet preko internetskih stranica HZMO. Ja sam bio kod vještaka 14.05.2009. a sa 06.07.2009. godine se vratili od drugostupanjskog vještaka (dr.Taborski ili netko drugi) prati predmet preko interneta i znat češ gdje se nalazi te dal ti fali nešto od papira za mirovinu, referenti u HZMO su doista ljubazni i javljaju se na telefon, to ti je najbrž postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,danas dobio rješenje(da sam pričekao dan,ne bi trebao pisati predhodno)naravno negativno,tj DLP odlučilo pobiti vještačenje PLP.Sada me zanima da li je činjenica to što sam nezaposlen duuugi niz mjeseci,to što nemam nikakvih naknada sa HZZO-a,to što nemam pravo na opskrbninu,zbog dječjeg dodatka i alimentacije za djecu(2),samohrani otac,bivša supruga zbog duševne bolesti nesposobna za skrb o djeci,pa su sudski pripala meni a i kome će,cenzus za opskrbninu mi prelazi neku sitnicu,da li su sve te činjenice olakšavajuča okolnos za neostvarivanje makar te bijede od mirovina jer nisam nikome na teret pa neka tako i ostane,neče valjda na mene bacati novce,jer je država u krizi zbog mene.Sada će dobronamjerni reći,ne odustaj,bori se,budi uporan,ali živci su sve tanji i sve je teže boriti se sa vjetrenjačama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega ako si bio u HZMO onda si bio kod vještaka koji ti je odredio radnu nesposobnost,opću ili profesionalnu.Ako imaš priznat status hrvi onda tvoj predmet ide u ,po novom Ministarstvo branitelja,gdje ti liječničko povjerenstvo,na čelu sa dr.Taborskim,određuje postotak kojemu je uzrok sudjelovanje u ratu,što i te kako bitno utječe na konačan izračun mirovine. U suprotnom ako nemaš priznat status hrvi onda ti se taj postotak ni ne određuje a što je za tebe u konačnici puno nepovoljnije. A što se tiče rješenja trebao bi ga vrlo brzo dobiti i šta je najvažnije ti si u mirovini od onog dana kad si bio kod vještaka i dobiti ćeš zaostatke.Lijep pozdrav i sretno ti bilo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucimir,bio sam na HZMO na vještačenju,na tom vještačenju,kako su mi rekli,proglasili su mi profesionalnu nesposobnost za rad i da svi moji papiri idu u Zagreb.To je bilo,kao što sam napisao,prije 3 mjeseca,da bi danas dobio rješenje iz Rijeke od HZMO-a gdje piše:prema nalazu i mišljenju ovlaštenog vještaka u Rijeci kod imenovanog je nastupila profesionalna nesposobnost za rad.Odmah red ispod piše:

Prema nalazu i mišljenju Stručnog povjerenstva za reviziju i nalaza i mišljenja o invalidnosti broj xxxxxxx nije dana suglasnost za nalaz i mišljenje vještaka po članku 34 ZOMO jerje utvrđeno da kod osiguranika ne postoji trajni gubitak sposobnosti za rad,niti ne postoji trajno smanjenje radne sposobnosti za više od polovine prema tjelesno i psihički zdravom osiguraniku iste ili slične naobrazbe i sposobnosti.

Napominjem da nisam HRVI,niti to tražim.

Rješenje mi je stiglo iz Rijeke i nigdje se spominje Zagreb.

Danas sam bio nervozan,pa sam možda u postu prije napisao i nešto što nebi trebao pisati,sada sam se smirio i pitao bi:

Što mi je dalje činiti,da li da se žalim ili da nakon nekog vremena ponovo moja doktorica OP pokrene postupak?

U svim nalazima psihijatara(3),psihologa(2)dr interne medicine,pa čak i u nalazima od fizijatra zbog kralježnice piše nesposoban za rad,u otpusnim pismima sa Riječke psihijatrije piše PTSP F43.1 kronično, F61(F60.9+F62.0)miješani poremečaj osobnosti.

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

blagi je napisao:

Napominjem da nisam HRVI,niti to tražim.

 

Što mi je dalje činiti,da li da se žalim ili da nakon nekog vremena ponovo moja doktorica OP pokrene postupak?

 

U svim nalazima psihijatara(3),psihologa(2)dr interne medicine,pa čak i u nalazima od fizijatra zbog kralježnice piše nesposoban za rad,u otpusnim pismima sa Riječke psihijatrije piše PTSP F43.1 kronično, F61(F60.9+F62.0)miješani poremečaj osobnosti.

Lijep pozdrav.

 

HRVI više ni ne možeš tražiti, bez obzira želiš ili ne želiš taj status- u biti možeš tražiti ali nećeš dobiti.

 

Što ti piše u nalazima doktora je jedno a što o svemu odluče vještaci je sasvim nešto drugo, mada bi vještaci trebali uzeti u obzir ovo što su napisali specijalisti.

 

Što dalje, liječi se i dalje , pa nakon otprilike godine dana ponovno pokreni postupak za utvrđivanje radne sposobnosti. U međuvremenu se možeš žaliti na dobiveno rješenje a kasnije i tužiti , ali ne očekuj previše od žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija