Jump to content

teške krađe!!


ivana2345

Preporučene objave

-ugl radi se o osobi1 koja je navrsila 21 godinu

-i koja je već više od godinu dana u teškoj situaciji jer je izgubila prije par mjeseci jednog roditelja nakon duge borbe sa bolešću

-i sada živi sama sa preostalim roditeljem koji isto ima zdravstvenih problema i brine se financijski o njemu, tako da je u toj obitelji novac veliki problem

-kao posljedica te teške situacije ta osoba je malo skrenula sa pravog puta i počela se bavit kriminalnim radnjama(krađama) i sada mora odgovarat za njih

 

radnje su:

 

1. provala u zatvoreni prostor ali ništa nisu uzeli

2. provala u zatvoreni prostor i uzeli su iznos do 100 kn

3. provala u zatvoreni prostor i otuđili su iznos možda malo manji od 10 000 kn

 

4.krađa i otuđen je iznos od druge osobe oko 2000 kn

 

ugl. ta osoba1 sva 4 dijela nije napravila sama već sa osobom2. datkle oba dvije osobe su jednako u tome. samo šta osoba2 bi se mogla izvući radi toga šta ima neke lakše psihičke probleme tipa na nekim antidepresivima je i tako to. neznam točno...

 

- pa me zanima, šta mislite da bi moglo snaći osobu1

- ta osoba se sada stvarno kaje i užasno joj je žao radi svega ali jednostavno u tom periodu života nije znala šta radi i rješavala je svoj unutarnji nemir na taj način. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, mogao bi dobiti uvjetnu, s obzirom da se radi o jednoj seriji kaznenih djela, a mogao bi pri drugom suđenju biti osuđen i bezuvjetno.

 

Kajanje kod nas pravno ne igra nikakvu ulogu ali olakšavajuća okolnost može biti materijalno stanje počinitelja - makar se to kod nas uzima obrnuto: siromašni su više krivi a bogati manje. Npr. ako u pijanom stanju vozite jurilicu i pregazite dvoje mlađih osoba a otac Vam plaća školovanje u inozemstvu, onda se to kod nas smatra olakšavajućom okolnošću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne ne ne.. ova bezuvjetna kazna nikako ne dolazu u obzir!!!! nikako... bi se moglo to izbječ nekako npr. da se uzme odvjetnik i da se dogovori u 3 dijelu sa oštećenom osobom da joj se sav novac vrati????

ja sam ćula za slučajeve ljudi koji su počinili 5,6 krađa i tek nakon tako 6 dobili bezuvjetno a sve prije uvjetno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja Vam baš nisam imao puno posla sa počiniteljima kaznenih djela koji nisu djelovali u službenom svojtvu. Imao sam najviše posla sa počiniteljima kaznenih djela koji su djelovali u službenom svojstvu - djelatnicima Ministarstva unutarnjih poslova - i pritom uspjeli natuči kaznena djela kaznene težine do 24 godine zatvora, tako da ne znam skoro ništa kako idu kažnjavanja počinitelja kaznenih djela koji nisu djelovali u službenom svojstvu.

 

Nađite konkretne slučajeve za koje ste čuli pa ih prezentirajte sudu. Mi nemamo anglosaksonsko pravo ali to ne znači da okrivljenik ne može prezentirati razne stvari kako bi se branio pred sudom - dapače, takvo što je njegovo pravo iz članka 6., stavka 1. Konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda. Iako nemamo anglosaksonsko pravo, razlika između tih presuda i presude njemu bi mogla predstavljati diskriminaciju iz članka 14. Konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda od strane Republike Hrvatske ali samo ako se gotovo uvijek ljudi u takvim situacijama osuđuju bezuvijetno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija