Jump to content

Privremeni račun d.o.o


DonCorleone

Preporučene objave

Poštovani, imam par pitanja koja su mi jako hitna pa ako neko može pomoc bio bih zahvalan.

 

1.Dali pri otvaranju privremenog računa d.O.o( za temeljni kapital od 20.000 kn) postoji mogućnost oduzimanja od strane banke ili porezne??, obzirom da kao fizička osoba imam neka dugovanja banci i državi( dok sam bio vlasnik obrta koji je zatvoren).

2.Dali d.O.o može biti registriran na bilo kojem mjestu( ako to usluga ne zahtjeva)i kakav je proces oko ugovora o najmu prostora tj. dali postoji neka špranca tog ugovora.

3.Koji je vremenski rok da se ja kao direktor firme prijavim na mirovinsko i zdravstveno.

4.Kada mogu podignuti sa računa temeljni kapital i koja je procedura?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DonCorleone je napisao:

Poštovani, imam par pitanja koja su mi jako hitna pa ako neko može pomoc bio bih zahvalan.

 

1.Dali pri otvaranju privremenog računa d.O.o( za temeljni kapital od 20.000 kn) postoji mogućnost oduzimanja od strane banke ili porezne??, obzirom da kao fizička osoba imam neka dugovanja banci i državi( dok sam bio vlasnik obrta koji je zatvoren).

2.Dali d.O.o može biti registriran na bilo kojem mjestu( ako to usluga ne zahtjeva)i kakav je proces oko ugovora o najmu prostora tj. dali postoji neka špranca tog ugovora.

3.Koji je vremenski rok da se ja kao direktor firme prijavim na mirovinsko i zdravstveno.

4.Kada mogu podignuti sa računa temeljni kapital i koja je procedura?

 

Hvala unaprijed.

 

Temeljni kapital za otvaranje d.O.o. se uplačuje na privremeni račun bilo koje banke i ne može biti predmetom ovrhe jer se taj novac nakon registracije tvrtke prebacuje na transakcijski račun poduzeća.

D.O.o. može biti registriran na bilo kojoj adresi.

Temeljni kapital teoretski možete podignuti odmah nakon transfera sa privremenog na transakcijski žiro račun tvrtke koju otvarate ali bi trebali imati pokriče (materijalni troškovi i sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija