Jump to content

da li dizati tužbu


taba

Preporučene objave

Pozdrav svim Braniteljima na forumu .

Moja dilema koju moram odlučiti u roku par dana pa mlim savijet jer nisam pametan.

Moja situacija je ovakva

Branitelj 6.91- 15.6.2006 (cijelo vrijeme rata nakon toga dočasnik HV sve vrijeme borbeni sektor za vrijeme rata istočno slavonsko bojište BOV 3

2006 časno umirovljen sa pravom na invalid mirovinu koju sam dobio ( mimo moje volje našli na liječničkom težak oblik PTSP-a ,depresija)

Dobio privremeno 30% HRVI sa omjerom 50-50.(prvo profesionalna a onda opća nesposobnost)

Dugotrajno liječenja koje traje od 2004 do danas preko 7 bolničkih liječenja kao dnevna bolnica kontrole svaki mjesec

-

Na zadnjem liječenju dobio trajnu promjenu osobnosti te na komisiji dobio 40% HRVI za stalno.

Nakon toga radim obnovu postupka te u Tvrtkovoj dobivam 100% opću koju mi u Min. Branitelja ostavljaju kako je bilo 50-50 sa obrazloženjem da nema promjena mada se promjene vide.

digao žalbu koju su krajem godine odbili te mi ostaje tužba -

Samo da napomenem da osim rata i HV nemam s

drugog staža jer sam bio redoviti student 3 godine te otišao u dragovoljce.

Pomoć dali da dižem tužbu

Molim Vaše mišljenje

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To da li češ dići tužbu ili ne, ne mogu ti pomoći jer je to tvoja osobna odluka. Po mom mišljenju tužbom ne možeš ništa izgubiti a da li češ što dobiti, ne znam.

 

Imam jedan primjer tužbe jer sam i sam mislio dići tužbu ali nisam jer mi je obnova postupka bila povoljna. Imam taj primjer tužbe od jednog je kolege koji je digao tužbu pa sam od njega i ja uzeo primjer jer sam mislio da će me na obnovi odbiti pa sam bio spreman na tužbu.

 

Eto, pa ako želiš mogu ti dati taj primjer tužbe pa da imaš kao ogledni primjerak ako ne znaš kako bi je sročio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taba, naše mišljenje (kao što je Kompa i napisao) ti neće previše pomoći.

 

Ne možemo znati unaprijed kako ćeš proći odnosno kakva će biti odluka suda.

 

Sve što budeš uradio, uraditi ćeš na vlastitu odgovornost.

 

To ti je situacija kao na ruletu.

 

Staviš ulog na Crveno ili Crno pa kako bude (a kuglica nekad padne i na zeleno - zeleno znači gubiš sve).

;-)

 

S obzirom na trenutnu situaciju (kako u svijetu, a kod nas još gore) i da nam prijeti smanjenje kreditnog rejtinga (a to bi se moglo odraziti i na reformu mirovinskog sustava, pravosuđa i donošenje odluka, a glede visine tvoje mirovine.........) nisam pretjerano optimističan, ali kao što napisah, to je tvoja odluka i ne vrijedi nam nagađati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija