Jump to content

rok za pokretanje ovrhe


anonimno

Preporučene objave

Molim vas odgovor: Može li porezna uprava pokrenuti ovrhu, nakon što je nastupila relativna zastara? Znači, ako je prošlo pet godina od duga, a ništa nije poduzimano, može li sada? I još: što se događa s dugom za koji je nastupila relativna zastara, a što s onim za koji je nastupila apsolutna, mislim, koje su mogućnosti vjerovnika da nešto pokrene. Naročito me zanima ono vrijeme između relativne i apsolutne zastare, što vjerovnik može u tada poduzeti, ako nije ništa prfvih pet godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Relativna zastara nije "reltivna" nego je nastupila protekom određenog zakonskog roka.

Ako imate rješenje porezne uprave o nastupanju relativne zastare, ovrha nije dopuštena

 

Kada proteknu vremena za relativnu i za apsolutnu zastaru (3 i 6 godina) VI MORATE TRAŽITI OD POREZNE UPRAVE DA VAM IZDA RJEŠENJE O ZASTARI.

Oni ne paze na zastaru po sl.d. pa postupaju kao da je i nema..

 

 

.

je napisao:

Molim vas odgovor: Može li porezna uprava pokrenuti ovrhu, nakon što je nastupila relativna zastara? Znači, ako je prošlo pet godina od duga, a ništa nije poduzimano, može li sada? I još: što se događa s dugom za koji je nastupila relativna zastara, a što s onim za koji je nastupila apsolutna, mislim, koje su mogućnosti vjerovnika da nešto pokrene. Naročito me zanima ono vrijeme između relativne i apsolutne zastare, što vjerovnik može u tada poduzeti, ako nije ništa prfvih pet godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija