Jump to content

porez na poljoprivredno zemljište


Axim

Preporučene objave

Dakle, u 12. mjesecu prošle godine kupio sam 6000 m2 poljoprivrednog zemljišta, do sada mi nije došla obavijest o plaćanju 5% poreza. Zanima me, ukoliko to zemljište prodam po istoj cijeni ili manjoj (u međuvremenu je došlo do određenih promjena, te mi zemljište nije potrebno) moram li ipak platiti porez s obzirom da nisam ostvario nikakvu dobit...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Axim je napisao:

Dakle, u 12. mjesecu prošle godine kupio sam 6000 m2 poljoprivrednog zemljišta, do sada mi nije došla obavijest o plaćanju 5% poreza. Zanima me, ukoliko to zemljište prodam po istoj cijeni ili manjoj (u međuvremenu je došlo do određenih promjena, te mi zemljište nije potrebno) moram li ipak platiti porez s obzirom da nisam ostvario nikakvu dobit...

 

Porez na promet nekretnina plaća se prilikom svake kupoprodaje.

 

Ako nađete novog kupca, mogli biste raskinuti ugovor, i da prodavatelj/bivši vlasnik zemljišta onda sklopi ugovor direktno sa novim kupcem (ako bi svi sudionici pristali na takav postupak).

Obzirom da se ne radi o velikom iznosu , upitno je isplati li se tako komplicirati stvar.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru, jasno mi je da porez plaća prilikom kupoprodaje, međutim , ovdje se radi o pomalo specifičnoj situaciji , gdje bi se teren vratio prijašnjem vlasniku. Ukratko, poznanik mi je prodao taj teren koji je trebao poslužiti kao osnova za pokretanje određenog posla, pošto je to propalo, taj teren bih mu vratio...Mijenja li to nešto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija