Jump to content

Upis u z.k.


emka

Preporučene objave

Poštovani,

molim ako mi netko može pojasniti postupak. Naime ako se po službenoj dužnosti iza ostavinske rasprave i nakon pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju automatski izvrši upis u zemljišne knjige zašto neki bilježnici predlažu kao može se požuriti postupak pa tada se plaća dosta biljega zar ne? Jel potrebno što od papira nositi u katastar ili i to ide po službenoj dužnosti? Puno hvala na pojašnjenju. Pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilježnik šalje pravomoćno Rješenje o nasljeđivanju u zemljišne knjige i zavod za katastar i tada se upis provodi po službenoj dužnosti.

Ali kome je dugo čekati da to zk odjel općinskog suda i katastar odrade po službenoj dužnosti može sam podnijeti zahtjev za uknjižbu u zemljišne knjige i priložiti Rješenje o nasljeđivanju i tada mora platiti pristojbu.

Naime, ne morate taj prijedlog podnijeti sami, ali vam je bilježnik vjerojatno ukazao na mogućnost, ako hoćete ili ako vam se jako žuri.

Mislim da iznos pristojbe koja se treba platiti nije neki jako velik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija