Jump to content

Povreda žiga


katica1965

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam jedno pitanje. Negdje prije Božića sam naručila Ugg čizme u vrijednosti od 80 dolara, na stranici je pisalo da su inače 160 dolara, ali je bio popust od 50%. Ne znajući da su lažnjak, početkom prvog mjeseca s osječke carine stigao dopis u kojem se govorilo o povredi žiga. 10 dana nakon toga je stigao dokument u kojem piše da moram platiti 500 kn za spaljivanje čizama i 1200 kn za njihove troškove ( pretpostavljam za troškove odvjetničkog ureda koji brani original Ugg). Što mi je činiti? Oni se u navedenom dokumentu odnose prema meni kao prema pravnoj osobi, i ističu da ih ne preprodajem dalje.Student sam, prvi puta naručila nešto preko neta, nemam nikakvih prihoda i nisam kažnjavana, tako da mi je sama cifra od 1700 kn prevelika. Imate li kakav savjet? Što činiti? Može li se napisati žalba i kome? I kako ju napisati?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U stvari tu nije stvar u carini već u predstavniku nositelja prava vlasništva.

Naime, jako je puno ovakvih slučajeva da ljudi naruče brendiranu robu u dobroj vjeri na primjer putem e baya.

Kad roba stigne na poštu carinjenja i carinik posumnja u njenu originalnost onda carina na uobičajni način obavještava nositelja prava o sumnji na povredu intelektualnog vlasništva. Obično su to odvjetnici koji zastupaju neki brend kod nas u RH. Roba se privremeno zadržava.

Tada nositelj prava određuje što će s robom, da li će je pustiti ili uništiti.

Ima ih koji se zakače za jedne cipele i ne žele popustiti.

Moje je mišljenje, ali na žalost ne i praksa, da primatelj ne može snositi odgovornost za robu koju je naručio ali ne i primio.

Stoga preporučujem da s obzirom na brend probate saznati tko je predstavnik vlasnika u RH te s njim probate dogovoriti da sam nositelj uništi robu na svoj trošak.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Isto tako kupila. Isti slučaj i kod mene.

No mislim da cijeli ovaj postupak nije pravovaljan.

Zašto?

Zato jer recimo, po meni ta obuća ( ako će mo već raditi kako treba), trebala bi ici kod kvalificiranog vještaka da kaže jesu origigi ili ne.

Ovaj cijeli postupak njihovog dokazivanja, koma.

Kako može carinik reći da li je to original, ako postoji sva prateca dokumentacija koja potvrđuje njihovu autentičnost, recimo moje su bile model iz 2010 godine, zato sam ih i platila jeftino, al ne oni se uhvatili radi markice na kutiji koja ne mjenja boju, a to je u stvari tek nakon cca 6mj.2010 godine UGG je krenuo u proizvodnju sa tom zaštitom na kutijama.

 

Recimo, sto ako ja narućim polovne preko ebaya??? Sto onda? ako su bez kutije?

Pitala sam nadlezne nisu mi znali odgovoriti.

 

Onda, ajmo dalje oko procedure....Zašto nakon moje uplate od 500 kn za uništavanje nisam mogla dobiti račun!?

Pitam se di ta lova ide (jer i firma koja je napisana da uništava nema poštenu internet stranicu), a u ostalom da li se moje UGG sada setaju metropolom, jer su bas nekome sjele, ako ništa drugo mislim da je dužnost njihova da nam dostave nakon toga nekakav pravovaljani dokument na kojem ce stajati datum kada su uništene, ili čak i fotka kao dokaz.

 

A isto tako zasto za onih 1200 kn, meni odvjetnički ured nije izdao račun??

ko koga ovdje?!

 

Nasli su ovce za sisanje.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija