Jump to content

Nasljeđivanje imovine


driftwood1

Preporučene objave

Poštovani,

 

molio bi vas odgovor na slijedeće pitanje;

moja majka bi željela da nakon njezine smrti ja nasljedim jedan dio imovine, odnosno kuću u kojoj trenutačno stanuje, a odvjetnica kod koje smo bili u svezi riješavanja dokumentacije tvrdi da tako nešto nije moguće provesti. Naime, razlog tome je, kako ona tvrdi, da je nemoguće bez pristanka ostale djece moje majke (moje sestre i brata) uknjiženje mene kao vlasnika kuće.

Molio bi vas naziv zakona u kojem mogu pronaći navedenu tematiku.

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

Pozdrav,

Predrag

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko je vlasnik nekretnine ?

 

vlasnik nekretnine može slobodno raspolagati sa svojom nekretninom. ( darovati je ,prodati ,založiti...)

vlasnik nekertnine nemora tražiti ničije odobrenje i sa svojom nekretninom može čititi što hoče (u skladu sa zakonom)

 

djeca su nasljednici tek nakon smrti vlasnika nekretnine

i njihovo odobrenje za otuđenje nekretnine nije potrebno

 

nakon ostavinske rasprave nužni nasljednici(djeca) koji nisu ništa nasljedili imaju pravo na nužni dio iz darovane nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ako mislite sklapati Ugovor o raspodjeli imovine za života (iz Zakona o nasljeđivanju) potreban je pristanak (SUGLASNOST)SVIH potomaka ostavitelja. Ugovor se radi u formi jb akta.

 

2. Ako želite sklapati ugovore iz Zakona o obveznim odnosima ( Darovanje, Prodaja , Ugovor o dosmrtnom uzdrž. i Ugovor o doživotnom uzdrž.) ostavitelj Vam MOŽE već za života prenijeti nekretninu ALI onda ostali nasljednici imaju pravo tražiti na ostavinskoj da vam se to uračuna u naljedni dio, a i imaju pravo (Ako to budu htjeli) pobijati sklopljene ugovore glede njihove valjanosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija