Jump to content

Upis zabilježbe spora


Arcoria

Preporučene objave

Štovani!

 

U sudskom registru smo vlasnici poljoprivrednog zemljišta. U katastru smo također vlasnici ali imamo zabilježbu spora od strane posjednika. Naime posjednik nas je tužio kao vlasnike da se nismo brinili za zemljište 20 godine. Nakon tužbe slijedilo je ročište u 6 mjesecu 2011 i do danas nismo dobili nikakvo riješenje od SUDA.

 

Jedino smo prije tri dana dobili obavijest o zabilježbi spora na određene čestice.

 

moja pitanja su : Dali je praksa čekanja odluke suda ovako dugačka?

Dali mi kao vlasnici smo u mogućnosti prodati zemljište obzirom da imamo kupca, neovisno o zabilježbi spora odnosno nad tim česticama?

 

i treće: Obzirom da smo sa odvjetnikom /radi nemogućnosti plaćanja njegovih uslua/ sklopili Ugovor na 30% prepiske zemljišta kao naknadu za vođenju spora ovog i eventualno budućih, jer imamo dosta zemljišta,kao i sređivanje dokumentacije kao i prodaju zemljišta tj.radi se o poljoprivrednom zemljištu , dali se eventualna koncesija zemljišta može dati trećoj osobi, bez suglasnosti svih nas koji smo vlasnici zemljišta. Interesira me dali to odvjetnik može napraviti bez našeg odobrenja i kako da ja to doznam. Naime, odvjetnik se još nije upisao u vlasnički list, ali Ugovor je ovjeren kod bilježnika u 3 mjesecu 2011 godine. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani!

1.

U zemljišnim knjigama općinskog suda gdje se nekretnine nalaze trebali bi biti uknjiženi kao vlasnik .

 

2.U katastru bi Vi trebali biti registrirani kao posjednik.

Registracija u katastru nije dokaz o vlasništvu.

 

3.Na čemu tužitelj temelji svoju tužbu ?

Na tužbu je trebalo odmah odgovoriti .

 

4.Ako niste zadovoljni radom odvjetnika možete raskinuti ugovor i platiti mu za obavljenu uslugu do sada .

 

 

Vi trebate u gruntovnici izvaditi vlasnički list ,a u katastru posjedovni list pa usporediti pravo stanje .

 

Putem interneta također možete utvrditi pravo stanje posjeda i vlasništva.

Za posjed pretražite katastar ,a za vlasništvo stanje u zemljišnim knjigama.

U tražilici GOOGLE upišite pravosuđe .hr ,a zatim

ukucajte E-izvadak.

Vamatreba savjet pravno educirane osobe a ne sporazum sa Odvjetnikom-kamatarom

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija