Jump to content

vlasnik nema kvalifikaciju


yasminkay

Preporučene objave

Nakon kontrole od strane inspekcije, rečeno je da d.O.o. (frizerski salon) nedostaje rješenje Grada Zagreba da se u tom prostoru obavlja frizerski posao i da nema rješenja o poslovođi salona , jer osnivač i direktor nije frizerske struke.

 

Inspekcija navodi članak. 8. Zakona o obrtu, a ovdje se radi o D.O.o.

 

Da li ta problematika potpada pod taj isti zakon o obrtu i taj članak o poslovođi s majstorskim ispitom., iako je u pitanju d.O.o. ?

 

Prostor je vlasništvo roditelja direktora d.O.o.te je ugovorom dan na korištenje kao prostor za frizerski salon. Dakle nije vlasništvo grada.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-? pa žurno pročitaj Zakon o obrtu !!!

 

Trebaš ishoditi rješenje Ureda državne uprave ili Grada Zagreba o obavljanju tzv. "vezane djelatnosti" - vezane na položen majstorski ispit ... žurno im podnesi zahtjev s traženim dokazima o stručoj osobi s položenim majstorskim ispitom ili s dokazom o stručnoj spremi u zanimanju frizer i barem 5 god. radnog staža na tim poslovima do 1.7.1994.g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja imam doo, nisam trgovac a otvaram butik, bio sam u odjelu državne uprave - split, odsjek gospodarstvo/trgovina i pitao što mi sve treba za dobivanje MTU-a. uvjet o zaposlenojosobi iz trgovačke struke mi nitko nije naveo.

znam da po zakonu o trgovini mora biti zaposlena jedna osoba trgovačke struke al prvi put čujem da je to uvjet za dobivanje riješenja o MTU-a.

ima li netko više informacija i iskustava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija-ana je napisao:

:-? pa žurno pročitaj Zakon o obrtu !!!

 

Trebaš ishoditi rješenje Ureda državne uprave ili Grada Zagreba o obavljanju tzv. "vezane djelatnosti" - vezane na položen majstorski ispit ... žurno im podnesi zahtjev s traženim dokazima o stručoj osobi s položenim majstorskim ispitom ili s dokazom o stručnoj spremi u zanimanju frizer i barem 5 god. radnog staža na tim poslovima do 1.7.1994.g.

 

 

MOLIM HITAN ODGOVOR!!!!!

 

Ako sam dobro razumio što ste naveli u svom postu ja iako nisam trgovac po struci a imam višegodišnje iskustvo u obavljanju trgovine smijem raditi u svojoj trgovini (doo)?

Kao dokaze imam ugovore o radu iz bivših firmi.

 

MOLIM HITAN ODGOVOR!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

yasminkay je napisao:

MOLIM ODGOVOR PO MOGUĆNOSTI ŽURNO:

 

Nakon kontrole od strane inspekcije, rečeno je da d.O.o. (frizerski salon) nedostaje rješenje Grada Zagreba da se u tom prostoru obavlja frizerski posao i da nema rješenja o poslovođi salona , jer osnivač i direktor nije frizerske struke.

 

Inspekcija navodi članak. 8. Zakona o obrtu, a ovdje se radi o D.O.o.

 

Da li ta problematika potpada pod taj isti zakon o obrtu i taj članak o poslovođi s majstorskim ispitom., iako je u pitanju d.O.o. ?

 

Prostor je vlasništvo roditelja direktora d.O.o.te je ugovorom dan na korištenje kao prostor za frizerski salon. Dakle nije vlasništvo grada.

 

Hvala

 

 

Da li su ti odma odredili kaznu ili tek treba stići i koliko je teška?

I ja sam u istoj situaciji i prvi put čujem za takav slučaj.

Pozdrv

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija