Jump to content

Još jedna tužna HTV priča


supilo

Preporučene objave

Poštovani,

 

Danas (01.03.2012) je na moju adresu stiglo ovršno rješenje o ovrsi za neplaćenu HRT pristojbu 07/2003 - 12/2003.

 

HRT uplatnice su stizale na adresu stana i na ime vlasnika stana gdje sam kao podstanar živio u jednom periodu 2002. godine, ali ne i 2003!

 

S najmodavcem stana nisam imao nikakav valjano ovjereni ugovor niti sam ikada imao prijavljeno boravište u tom stanu. U usmenom dogovoru s vlasnikom sam plaćao sve režije osim HRT pretplate što je on preuzeo na sebe. Međutim očito je da ih nije plaćao.

 

E sada...

 

Kako mene HRT može teretiti za neplaćenu pristojbu jer:

- nisam vlasnik stana

- nisam vlasnik TV prijemnika

- nisam bio prijavljen u tom stanu

- nije postojao od javnog bilježnika ovjereni ugovor o najmu stana

- u navedenom periodu nisam živio u tom stanu i nema dokaza da jesam

 

Jedini papir kojeg je gazda imao je rukom napisana izjava s mojim potpisom da ja živim u tom stanu te mi je uzeo podatke, broj osobne, adresu...

 

Na rješenje se mogu žaliti u roku od 8 dana, ali što točno da napišem u žalbi tako da ih odmah pobijem u ovom suludom naumu?

 

Zanimljiva informacija je i ta da je ovršni prijedlog zaprimljen 12.08.2004. godine, ali je nekako putovao do mene punih 8 godina.

 

I kako je moguće da me netko bez mojeg pristanka retroaktivno prijavi kao HRT pretplatnika?

 

Pozdrav,

Dinko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na čije ime glasi rješenje za ovrhu.

 

u žalbi (javnom bilježniku ili pošiljtelju rješenja)osporavaj potraživanje duga ,u cijelosti,s obrazloženjem da nisi bio obveznik plaćanja rtv pristojbe (kao student nisi posjedovao rtv uređaj )traži na uvid prijavu za rtv uređaj(radi potpisa)

navedi promašenu pasivnu legitimaciju.(nisi bio obveznik plaćanja pristojbe ako nisi potpisao prijavu).

za svaki slučaj navedi i zastaru potraživanja

(potraživanje za rtv pristojbu zastarjeva nakon godinu dana od svakog dospjelog računa,uplatnice koje nisi dobio)

dodaj da se nsejećaš da si boravio na navedenoj adresi.

žalbu obvezno napisati i poslati (preporučeni i sa povratnicom)

 

ako se ne žališ rješenje postaje pravomoćno i dužan si patiti potraživanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija