Jump to content

prijevremeni raskid ugovora o zakupu


zlatano

Preporučene objave

molim pomoć.

prije dvije godine, točnije 01.siječnja 2010. uzela sam poslovni prostor u najam na rok od tri godine. zakupodavac mi je jučer rekao da želi da izađem iz prostora do 01.travnja 2012. u ugovoru stoji da je otkazni rok 3 mjeseca od dostave pisanog otkaza ugovora, a to još nisam dobila. najam uredno plaćam, no u zakašnjenju sam sa režijama (dobila sam opomene). zanima me što mogu učiniti kako bih ostala u prostoru ili do kraja isteka ugovora ili otkazna tri mjeseca. zakupodavac želi uči samnom u obrt kako bi prostor besprekidno radio i nakon mog izlaska iz obrta (koji glasi a mene), no ja to zasigurno ne želim. molim vas za pomoć...

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam isti slučaj, samo mi želimo izaći van iznajmljenog prostora prije isteka roka na koji je sklopljen ugovor o zakupu poslovnog prostora na određeno vrijeme.

 

Isto imamo raskidnu klauzulu i otkazni rok.

 

Isto nema prakse i proučo sam sve zakone i konzulitriao 4 kolega odvjetnika i 3 suca.

 

Svi su mišljenja da se može raskinuti uz poštivanje ugovorenog otkaznog roka.

 

Zato vi zatražite da vam službeno pisano dostavi obavjest o otkazu uz ugovoreni otkazni rok.

 

I to je to !

 

to je bila prava volja stranaka kada su sklapale ugovor.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija