Jump to content

pravo na pristup informacijama


rumores

Preporučene objave

Vjerojatno sam u pogrešnom forumu... stvarno ne znam gdje bih strpala temu, znam samo da imam problem:

 

Nedavno sam doznala da mi kolegica namjerno uskraćuje informacije. Podlost (kako to drugačije nazvati, budući se ona sama istim tim informacijama ne zna okoristiti) je trajala dugih pet godina.

 

Jutros vidim da je ONA imenovana "službenikom za informiranje", a također je donesena "odluka o ustrojstvu Kataloga informacija" s najvećom i najvažnijom točkom (a ima ih 7), po kojoj će se korisniku prava na informaciju naplaćivati naknada materijalnih troškova plus PDV!

 

Vrtim malo po tom Zakonu o pravu na pristup informacijama...

ako ima netko tko bi znao: Koje bi to bilo "ministarstvo nadležno za poslove opće uprave"? Ili bilo kakvu ideju: Što da radim?!?!?

 

p.s. Radi se o državnoj školi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sama sam pronašla odgovor, pa ako koga zanima:

Radi se o Ministarstvu uprave Republike Hrvatske.

www.uprava.hr

čak imaju obrasce na kojima se možemo anonimno žaliti!

čak je u faq-u odgovoreno na ovo moje pitanje, o naplati informacije. "zakonom nije propisano što su to materijalni troškovi, a tijela javne vlasti mogu sama određivati visinu istih"

Zvuči ko lijepa prilika za drp!

Pogotovo mi se sviđa odgovor na pitanje: "Što učiniti kad ne dobijem traženu informaciju?"

Dakle, možeš uložit žalbu, pa žalbu na žalbu, pa žalbine žalbe žalbu, pa ako ni ta ne upali, možeš ih tužit sudu. Upravnom.

(znači, u krivom sam forumu. trebalo je ići na Upravno pravo?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, KroničnaStranka :)

da ne ispadne kako pričam sama sa sobom.

Isto to sam pronašla na uprava.hr, napisala upit i pritužbu. Potpisala imenom i prezimenom, i sad čekam da mi netko odvrne glavu.

Radi se, zapravo, o tom da mi žena namjerno ne govori stvari koje su vezane za posao (natječaji, natjecanja, radionice, pozivi na str. seminare ili sastanke...), tobože ih zaboravi u drugoj torbi, pa se kao sjeti kad ju baš dođem pitati, kad već bude kasno.

Recimo, kad dođem do informacije sa drugog mjesta (izvan moje škole), onda bravo ja!, ali kad se žalim na tom drugom mjestu (izvan škole) da mi u mojoj školi ne daju ništa, e onda sam pokvareni špijunski neprijateljski gad.

I onda ta žena sa dvije torbe dobije naziv "službenika za informiranje"! Bog baš ima smisla za humor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija