Jump to content

kapara


Brodeli

Preporučene objave

prodajem mamin stan i prije 2,5 mj sam našla kupca koji mi je dao kaparu u iznosu od 1000 eur. bilo je dogovoreno da će potpisivanje ugovora i isplata čim ja sredim papire na gruntovnici jer se trebao brisati teret sa nekretnine. papiri su sređeni i sad zadnjih mjesec dana ne mogu doći do svog kupca da dogovorimo isplatu i potpisivanje ugovora jer taj kupac slučajno "zaboravi" da kupuje stan i zavlači me. da li postoji neki zakonski rok od dana primitka kapare do isplate cjelokupnog iznosa? nismo radili predugovor nego sam potpisala izjavu da sam primila kaparu u iznosu od 1000 eur. izjava nije ovjerena, a u vlasničkom listu se stan vodi na moju mamu pa me zanima da li ta izjava vrijedi s obzirom da sam ju potpisala ja koja nisam vlasnik nekretnine? da li mogu odustati od prodaje stana i vratiti kupcu njegovih 1000 eur ili moram vratiti duplo kaparu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu je rizik na oboje.

 

Prvo, ti nisi imala punomoć, koju si prezentirala kupcu, i uzela si kaparu kao "neovlaštena" osoba.

 

Drugo, niste imali nikaj na pismeno.

 

Treće, niste odredili rok za sklapanje ugovora, tj. ispunjenje obveze.

 

Praktički, ti bi trebala kontaktirati "kupca" i obavijestiti ga da pristupi sklapanju ugovora. Dati mu primjeren rok (14 dana, npr)

 

Ukoliko u ostavljenom roku ne pristupi sklapanju ugovora, ti si čista.

 

Osim ako ti ne prigovori da nisi vlasnik, i da si ga dovela u zabludu (teško, ali moguće) i da traži povrat kapare ili čak duple kapare.

 

Ali pošto nemate nikaj na pismeno, to je i njemu kao i tebi otežavajuća okolnost.

 

Zato, probat ga kontaktirati PISMENO !

 

Fakat mi nisu jasni oni koji ozbiljne poslove rade prek telefona bez papira (obje strane).

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija