Jump to content

čl. 209. st 1. i 2.


hrabrica

Preporučene objave

Pozdrav svima :)

 

Trebala bih savjet vezan uz moju situaciju.

 

Rastala sam se prije 10 godina i zbog tadasnjih zivotnih prilika dvoje malodobne djece ostaju s ocem a meni sud odredjuje alimentaciju u iznosu od 500kn po djetetu.

 

U dogovoru s bivsim suprugom alimentaciju nikada nisam placala u gotovom novcu nego sam podmirivala potrebe djece kako je trebalo i naravno odrzavala redovan kontakt s njima.

 

Bivsi suprug oduvijek je bio sklon alkoholu, ali u zadnje vrijeme to se otelo nadzoru.

Ne radi, ako se i zaposli kratkog je vijeka jer posao izgubi zbog problema s alkoholom.

Nasilan nije, djecu nikada nije udario ili nesto slicno ali je i totalno indiferentan, ne pomaze im oko skole, higijenski uvjeti nisu zadovoljavajuci, o djeci se brine njegova stara majka itd.

 

E sada, on je prije 3 mjeseca pokrenuo zahtjev za privremenim uzdrzavanjem unatoc nasem dogovoru jer ga je netko uvjerio da ce s time popraviti svoj kucni budzet koji uz soc. pomoc i djecji doplatak iznosi 2100kn.

 

Ja sam s druge strane pokrenula zahtjev za izmjenom sudske odluke i trazila da se djeca dodjele meni na skrb i odgoj.

 

Rociste je zakazano za 4.4.

Uz tuzbu sam trazila i privremenu mjeru da se djeca dodjele meni na skrb do okoncanja postupka.

 

Danas mi je stigao i poziv za 22.3. od drzavnog odvjetnistva da se odazovem na saslusanje radi kaznenog djela iz gore navedenog c. 209 st 1. i 2.

 

Ono sto mene sada zanima, s obzirom da se radi o 2 tjedna razlike i da ce djeca vrlo vjerovatno sudskom odlukom biti povjerena meni na skrb nakon 4.4. kako da se postavim na saslusanju sljedeci tjedan s obzirom da onog trena kada djeca dodju meni na skrb nisam vise duzna placati alimentaciju?

Centar za socijalnu skrb odobrio je privremeno uzdrzavanje od 12/2011, to cu pretpostavljam morati platiti centru, ali sto za dalje?

Na sto se pozvati na saslusanju?

Postoji li mogucnost da se postupak prolongira do odluke o skrbnistvu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija