Jump to content

Javnobilježnički vježbenik - oglas NN


Blicka

Preporučene objave

Bok, imam jedno pitanje koje su već neki postavljali, međutim treba mi podrobniji odgovor, pa ako tko zna:

 

Naime, natječaji koji se svako toliko pojave u NN za primanje javnobilježničkih vježbenika od HJK-a, jesu li već namješteni za nekoga?

Molim nekog da mi odgovori ako zna - ne u smislu "a ti natječaji su vjerojatno namješteni.." nego ako netko zaista zna iz primjera da je nešto već bilo tako namješteno.

Ne želim trošit novce na slanje papira ako ne moram, i ako se radi o takvoj javnoj tajni.

Također, ima li tko iskustva sa javljanjem na takav natječaj, a da je u konačnici zaista i primljen/pozvan na testiranje/razgovor/ - da znam da li da ne odustajem :) ?

 

Hvala unaprijed.

 

BB

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost moje iskustvo je negativno.

U 6 slučajeva od u 4 primljeni su bliski i dajnji srodnici javneo bilježnika ili bilježnice,a u dva djeca prijatelja.

Natječaj je eto po zakonu nužan no bilježnici ka koriste kao formuda bi zaposlili svoje koji kasnije preuzimaju urede.

No svejedno pokušaj,znam kad sam bio ja da nije bilo ni razgovora ni teatiranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam se prije nekih godinu dana prijavila na takav natječaj, pozvana sam na razgovor, sve je prošlo u redu, ali primljena je druga osoba, da li je natječaj bio namješten ili nije - ne znam.

 

Ali svakako bih ti savjetovala da se javiš, ako ništa drugo bar ćeš vidjeti kako izgleda razgovor i steći nekakvu sigurnost u nastupu na testiranjima, a uvijek naravno postoji i mogućnost da budeš primljen i dobiješ posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Kad se prijavljuje na natječaj za javnobilježičkog vježbenika, traži se izjava da će ako bude imanovan za jb vježbenika napustiti svaku drugu naplatnu djelatnost. Sad mene zanima da li je dovoljno sam sastavniti tu izajvu i potpisati ili treba ići javnom bilježniku na ovjeru isto kao tipa izjava o zajedničkom kućanstvu kad se podnosi za stipendiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija