Jump to content

Podstanar ne želi van iz stana.


Smigl

Preporučene objave

Poštovani molim za pravni savjet.

 

Moj pokojni otac i podstanar su podpisali ugovor u kojem najmoprimac koristi stan i mora mu se dati 90 dana otkazni rok da se iseli iz stana.

 

Otac je u međuvremenu preminuo, prošla je ostavnina i uredno smo u vlasnike stana upisani ja i sestra. Kako nismo bili u dobrim odnosima s ocem nismo u tom stanu bili 6 godina i vise ne znamo sto je nase. Najmoprimac indirektno govori kako uopće ne planira izaći van iz stana. Promijenio je brave na ulaznim vratima i okačio lanac na ulaz od radnje. U međuvremenu sam ustvrdio da je počeo iznositi stvari iz stana za koje pouzdano znam da nisu njegove. Zanima me slijedeće:

 

Da li mi kao nasljednici i vlasnici stana moramo preuzeti taj ugovor na sebe i čekati 90 dana kao što je navedenu u ugovoru, odnosno da li taj ugovor vrijedi kako je najmodavac preminuo.

 

Da li možemo osobu pravnim putem istjerati van iz stana u jako kratkom roku (par dana)?

 

Da li možemo prijaviti policiji da ne možemo više ući u svoj stan i nakon što uđemo na silu prijaviti krađu namještaja i alata?

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bitno je na koje vrijeme je zaključen ugovor(1 god. ili više)

dali podstanar uredno ispunjava ugovorenu obvezu (plaća najam)

policiji prijaviti krađu i otuđenje alata i namještaja iz stana (on će trebati dokazati da su stvari i alat njegovi)

 

ako podstanar ne plaća najamninu

pismeno preporučeno i sa povratnicom poslati otkaz ugovora o najmu (potvrdu i povratnicu čuvate i kopiju pismena).

nakon 30-ak dana tužbom tražiti iseljenje stanara koji bespravno koristi stan +troškove (neplaćene najamnine sa kamatama,režije,trošak postupka)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor je sklopljen do 2016 godine, nije plaćao režije ali kada smo mu poslali preko odvjetnika predtužbu otišao je i poplaćao sve režije. Nemamo nikoga tko bi mogao znati što je njegovo a što nije. Uzeo si je odvjetnika i brani se da sve režije i stanarinu plaća uredno i da nemamo razloga da ga istjeramo iako mi imamo dokaze da je režije poplaćao tek kada je dobio predtužbu. Promijenio je brave ne možemo više ući u stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija