Jump to content

potraživati od ostalih nasljednika??


dorazg

Preporučene objave

Dok je moj otac bio živ podigla sam kredit budući da on nije bio kreditno sposoban kako bi kupio polovicu stana kojeg je dijelio sa svojim bratom. Budući da smo moj otac i ja bili u jako dobrom odnosu to je bilo na riječ da će mi vratiti novac čim bude mogao ili da će plaćati ratu kredita. To su svi znali u našoj obitelji. Nakon njegove smrti jedan od nasljednika ne priznaje taj kredit kao očev dug i ne želi sudjelovati u vraćanju duga prema meni. Budući da smo prodali kuću koju smo svi nasljeidli od oca, smatrala sam ormalnim da se prvo ja namirim sa svojim kreditom. Od dokaza imam ugovore o kreditu, ugovor o kupnji stana koji je napravljen isti dan kada je podignuta gotovina, puno svjedoka i očev mail gdje mi piše da mi neće vratiti sve od jednom, već da ćemo sve polako otplatiti te da ne smijem biti oštećena ni za lipu. Je li mi to dovoljno ukoliko budem morala dokazivati na sudu. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mail ti nije baš neki jak dokaz.

trebao je otac svojom rukom ispuniti i potpisati izjavu o posudbi novca iz kredita za kupnju djela kuće.

svjedoci su puno bolji dokaz duga.

 

otac se zadužio radi kupovine djela kuče u kojoj ste živjeli i koju ste nasljedili .

nasljednici su dužni vračati taj dug koji je nastano kupnjom nasljeđene nekretnine.

dug su dužni vračati svi nasljednici do vrijednosti nasljeđene imovine.

pismeno (preporučeno i sa povratnicom )pozovi nasljednike (koji ne plaćaju dug)da plate dug koji je nastao kupnjom nekrtnine koju su nasljedili .

 

 

nasljednika koji se ogluši na poziv(ili odbija vračati dug ostavitelja)tuži i traži vračanje djela duga ostavitelja uvečanog za zakonske kamate.

 

obavezno nasljednikemoraš pozvati na vračanje duga prije podnošenja tužbe.

zašto na ostavinskoj raspravi nije iznešen problem ili traženo izdvajanje djela nekretnine zbog duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija