Jump to content

Nedostavljanje podataka o vozaču


rile044

Preporučene objave

Dakle situacija je ovakva:

 

Dobio sam zahtjev od policije da dostavim tko je upravljao mojim vozilom. Naime, prekršen je čl. 53. st. 1. i kazna za taj prekršaj je predviđena čl. 53. st. 3.

 

Ukoliko ne dostavim podatke o tome tko je vozio, mene će se kao vlasnika vozila kazniti kaznom u iznosu od 2000 - 5000 kuna.

 

Moje pitanje je: Ukoliko ne dostavim podatke o vozaču, ja sigurno dobivam kaznu 2000-5000 kn za nedostavljanje tih podataka. Što se dešava s kaznom za prebrzu vožnju? Da li ona automatski ide na mene kao vlasnika vozila ili se odbacuje s obzirom da se ne zna tko je u navedeno vrijeme upravljao vozilom?

 

Da li su situacije u kojima se ne dostave podaci o vozaču i način postupanja jednoznačno definirani ili ovise od postaje do postaje ili od suda do suda?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rile044 je napisao:

Ukoliko ne dostavim podatke o tome tko je vozio, mene će se kao vlasnika vozila kazniti kaznom u iznosu od 2000 - 5000 kuna.

 

Da, ali vi im odgovorite da se niste u mogućnosti sjetiti tko je tog dana i u toliko sati upravljao vozilom.

 

 

Da li su situacije u kojima se ne dostave podaci o vozaču i način postupanja jednoznačno definirani ili ovise od postaje do postaje ili od suda do suda?

 

Zakon je isti za sve.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što to znači? Sa tom izjavom da se nisam u mogućnosti sjetiti tko je upravljao vozilom u navedeno vrijeme ću izbjeći kaznu za nedavanje informacija?

Što se dešava s kaznom za prekoračenje brzine - ja ju dobivam ili?

 

ivana_ri je napisao:

rile044 je napisao:

Ukoliko ne dostavim podatke o tome tko je vozio, mene će se kao vlasnika vozila kazniti kaznom u iznosu od 2000 - 5000 kuna.

 

Da, ali vi im odgovorite da se niste u mogućnosti sjetiti tko je tog dana i u toliko sati upravljao vozilom.

 

 

Da li su situacije u kojima se ne dostave podaci o vozaču i način postupanja jednoznačno definirani ili ovise od postaje do postaje ili od suda do suda?

 

Zakon je isti za sve.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija