Jump to content

rad za opce dobro


leo77

Preporučene objave

znam da se u teoriji moze zamijeniti,u biti tako i mora biti,jedino ako osoba odbije,ne zeli,odratiti novcanu kaznu tek onda mu se odrduje kazna zatvora.

Da li mi neko moze reci iz vlastitog iskusta da je na sudu trazio rad za opce dobro,da li je dobio,i sta i kako????

 

Zamjena i prisilno izvršenje novčane kazne i globe

 

Članak 45.

 

(1) Ako počinitelj prekršaja kojem je izrečena novčana kazna ili globa u visini do 500,00 kuna u cijelosti ili djelomice ne plati izrečenu novčanu kaznu ili globu sud će donijeti odluku da se neplaćena novčana kazna ili globa s pristankom počinitelja zamjenjuje radom za opće dobro na slobodi.

 

(2) Rad za opće dobro na slobodi određuje se u trajanju koje je u razmjeru s izrečenom neplaćenom novčanom kaznom ili globom od najmanje tri do najviše deset radnih dana. Rok za izvršenje rada za opće dobro ne može biti kraći od jednog mjeseca ni dulji od šest mjeseci.

 

(3) Ako počinitelj ne pristane na zamjenu neplaćene novčane kazne ili globe radom za opće dobro na slobodi tada sud novčanu kaznu ili globu zamjenjuje zatvorom računajući svakih započetih 300,00 kuna novčane kazne ili globe za jedan dan zatvora, s time da najmanja mjera zatvora ne može biti kraća od tri dana, a najveća mjera zatvora kojom se zamjenjuje novčana kazna ili globa ne može biti dulja od trideset dana.

 

Da li to znaci da se nemoze dobiti vise od 10 dana rada?

Hvala na informacijama

Ako neko ne zeli javno,slobodno mi pm savjete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

i mene zanima mogućnost zamjene kazne za rad za opće dobro.

Naime danas sam dobio opomenu od strane porezne uprave zbog duga od 500 kn i to po prekršajnom nalogu MUP-a.

rok za plaćanje je 8 dana, a ako se ne slažem s iznosom duga mogu se obratiti nadležnoj ispostavi (porezne uprave, pretpostavljam) "radi usklađenja duga".

 

Stoga me zanima da li mogu poreznoj podnijeti zahtjev da mi kaznu zamijene izricanjem mjere rada za opće dobro i kakve su mogućnosti da mi se isti odobri.

 

Unaprijed zahvaljujem. :svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zpopaj je napisao:

Stoga me zanima da li mogu poreznoj podnijeti zahtjev da mi kaznu zamijene izricanjem mjere rada za opće dobro i kakve su mogućnosti da mi se isti odobri.

 

To radi sud ne porezna.

 

Već kad je došlo do porezne sve je pravomoćno i nema više nazad.

 

Raspitati se u prekršajni sud kod referenta za izvršavanje sankcija, ali to je to.

 

Slijedeći korak je zamjena novčane kazne zatvorom od 3 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija