Jump to content

Problem cijene najma stana


dejan975

Preporučene objave

Firma mi plaća stan ali do određenog limita i našla sam stan do tog iznosa no poblem je što gazda stana traži da se najamnina isplačuje na žiro račun obrta te traži da se plati PDV što je povećanje cijena za 25% pa me zanima da li je to za firmu veći trošak ili oni vraćaju taj PDV jer do sada se najamnina plaćala fizičkoj osobi na tekući račun i nije bilo nikakvog PDVa

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gazda traži da mu se plati i porez.

 

Nije u pravu - ali čovjek ima pravo.

 

Svjestan je da će firma prijaviti taj trošak i da će mu poreznici sjesti za vrat, a nekih 25% je otprilike i porez na imovinu zaposlenoj osobi s prosječnim primanjima.

 

Vi ste u lošoj poziciji.

 

Ne možete očekivati da će najmodavci na vas gledati kao na ostale potencijalne najmoprimce jer ne donosite novac na ruke već dolazite s pričom kako će platiti firma, neuki ljudi su nepovjerljivi i pokušavaju se zaštititi.

 

Naivci pristaju bez razmišljanja.

 

Ja sam dugogodišnji najmodavac stana na dobroj poziciji i takve kao vas godinama odbijam.

 

Uopće me ne bi zanimali odnosi vas i vašeg poslodavca u svezi naknade za stan, tražio bi novac isključivo na ruke ili vas uputio da tražite na drugom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija