Jump to content

Porez na prvu nekretninu kupljenu na sudskoj drazbi


adisa39

Preporučene objave

Poštovani, kupila sam kucu na sudskoj drazbi (od rodjaka,tako da covjek ne mora na ulicu), e sad su me zvali iz Porezne da postoji problem, da je pojednostavljeno,kuca prejeftino placena te da oni to ne mogu unjeti u sistem tako. Da li porezna moze naplatiti porez po trzisnoj cijeni nekretnine,iako je kuca placena trecinu od trz.cijene,i kako se uopce racuna taj porez ako je kuca 90m2,a zemljiste 800m2,i to je prva nekretnina,tj.ono oslobodjenje ide na 65m2,na mene i supruga..zahvaljujem na bilo kakvoj pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijaviti prebivalište na kupljenoj nekretnini.

 

1. Opća oslobođenja

Članak 11.

 

9. građani koji kupuju prvu nekretninu (stan ili kuću) kojom rješavaju vlastito stambeno pitanje uz uvjet:

9.3. da veličina nekretnine (stan ili kuća) koju kupuje građanin, ovisno o broju članova njegove uže obitelji, ne prelazi površinu kako slijedi:

 

za 1 osobu do 50 m2 stambenog prostora

 

za 2 osobe do 65 m2 stambenog prostora

 

za 3 osobe do 80 m2 stambenog prostora

 

za 4 osobe do 90 m2 stambenog prostora

 

za 5 osoba do 100 m2 stambenog prostora

 

.7. članovima uže obitelji, u smislu ovoga Zakona, smatraju se bračni drug te djeca prijavljena na istoj adresi kao i građanin

10. Porez iz točke 9. ovoga članka plaća se ako se stan ili kuća otuđi u roku od 5 godina od dana nabave nekretnine, odnosno ako Porezna uprava naknadno utvrdi da nisu bili ispunjeni uvjeti za porezno oslobođenje

 

ali pretraži praksu Upravog suda RH(na stravici Upravnog suda)

mislim da porezna nesnije utvrđivati veču cijenu od one postugnute na dražbu u sudu (to je tržišna cijena)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija