Jump to content

prava državljana Austrije na nasljedstvo u RH


vanda13

Preporučene objave

Nedavno smo dobili rješenje o naljeđivanju iza smrti mog djeda koji je prije 35 godina umro u Salzburgu,Austrija po kojem smo stekli pravo upisa na njegove nekretnine u Hrvatskoj.S obzirom da je moj djed umro u Austiji prije nekih 35 godina a mi o tome nismo imali nikakve dokaze, morali smo prvo pokrenut postupak proglašenja djeda umrlom osobom, znali smo da je u Austriji imao suprugu i 3 djece koja nas nikad nisu kontaktirala nit smo znali gdje su,jednino što smo točno znali je da je djed uistinu umro, sud nakon proglašenja djeda umrlom osobom i nakon održane ostavinske rasprave iza djedove smrti donio rješene kojim smo mi koji smo u Hrvatskoj proglašeni njegovim nasljednicima.Međutim nakon što je doneseno rješenje da smo mi nasljednici te je isto rješenje na provedbi u Gruntovnici odjednom su se javila njegova djeca iz tog drugog braka i traže dio imanja koje im je otac imao u Hrvatskoj.Ono što mene zanima je kakva prava imaju ta djedova djeca iz Salzburga koja nisu hrvatski državljani,oni nas nisu obavjestili kad je djed umro niti su sa nama djelili imanje koje je djed imao u Salzburgu, već su ga podjelili međusobno bez nas.Zanima me da li mi s obzirom na postojeću situaciju imamo kakva prava pobijat njihov suvlasnički udio s obzirom da su se oni već nadmirili iz imetka koji je djed imamo u Salzburgu a u koji mi nismo bili uključeni kad se djelio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija