Jump to content

slobodni dani za višak sati


kiki100

Preporučene objave

Molio bih odgovor na sljedeći "problem".

 

Unazad par godina radeći u jednoj tvrtki sakupio sam cca 300 sati viška. Isti se interno vode u kadrovskoj službi.

Navedeni sati su višak zbog ne plaćenog prekovremenog rada, odnosno prije smo potpisivali da pristajemo na preraspodjelu za koju se nije omogućilo da se iskoriste slobodni dani .

Naravno, plaćanje tih viška sati ne dolazi ni sada u obzir.

Sada me poslodavac silom želi poslati na korištenje slobodnih dana mada posla ima i za prekovremi rad, odnosno pripravnost (dežurstvo od kuće).

 

Moja pitanja su:

 

1. Da li moram pristati na korištenje tih slobodnih dana u terminu i količini kada to odgovara isključivo samo poslodavcu ili mogu birati kada to meni odgovara?

 

2. Kako naplatiti te sate viška?

 

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac ti mora isplatiti prekovremene.Važno je znati je li to preraspodjela,jer se zakonski drugačije tretira.

Ako se ne radi o preraspodjeli(mora biti prijavljeno inspekcij) poslodavac ih mora isplatiti.

Ukoliko ne želi, prijavite ga Državnom inspektoratu imate elektronski obrazac na njihovoj stranici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija