Jump to content

međa


mima235

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim pomoć. U fazi smo gradnje kuće. Kupili smo građevinsko zemljište sa starom kućom i htjeli sagraditi kat. Dobili smo dozvolu i skoro smo završili s gradnjom. Prilikom izmjere mjerenik nam je rekao da je cijeli suhozid na našem posjedu, čak da su nam susjedi uzeli 1m na jednom dijelu. Sada smo htjeli srušiti zid i napraviti novi,a ti isti susjedi su počeli prijetiti policijom. S radovima smo zasada prekinuli. Zanima me koje daljnje postupke možemo napraviti da si možemo urediti i taj zid? Da li možemo ishoditi i još neke dokumente za uređenje zida? Kako možemo dokaziti da je to naše jer se s njima ne da dogovoriti?

Navodno prijašnji vlasnici zato i napravili zid u svom posjedu,a ne na međi jer nema smisla s njima se dogovarati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je zid na vašoj čestici, možete ga uređivati.

Provjerite na www.arkod.hr je li uistinu zid na vašoj čestici (uključite opciju orto-foto i katastar, a ostale opcije isključite kada pronađete svoju česticu).

 

Ja bih pisanim dopisom (urudžbirati, ništa ne raspravljati) nadležnoj postaji obavjesto policiju o problemu, neka susjed ne misli da se bojim policije.Napisao bi da susjed prijeti i da je osoba s kojom se ne može normalno dogovoriti, pa želim spriječiti mogući sukob. Priložiti kakav dokument iz kog se vidi međa.

Pazite da vam taj posao ne rase radnici na crno - tu vas susjed može zeznuti prijavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mima235 je napisao:

Poštovani,

 

molim pomoć. U fazi smo gradnje kuće. Kupili smo građevinsko zemljište sa starom kućom i htjeli sagraditi kat. Dobili smo dozvolu i skoro smo završili s gradnjom. Prilikom izmjere mjerenik nam je rekao da je cijeli suhozid na našem posjedu, čak da su nam susjedi uzeli 1m na jednom dijelu. Sada smo htjeli srušiti zid i napraviti novi,a ti isti susjedi su počeli prijetiti policijom. S radovima smo zasada prekinuli. Zanima me koje daljnje postupke možemo napraviti da si možemo urediti i taj zid? Da li možemo ishoditi i još neke dokumente za uređenje zida? Kako možemo dokaziti da je to naše jer se s njima ne da dogovoriti?

Navodno prijašnji vlasnici zato i napravili zid u svom posjedu,a ne na međi jer nema smisla s njima se dogovarati.

 

ja imam staru kuću sa dvorom u staroj jezgri koja je od susjeda odvojena jednim malim vrtom a između nas je bio zid(suhozid)do glavne ulice je opčina nekad davno napravila kameni zid.sad je susjed srušio te zidove , prodao kamen od tih zidova i ulaz od našeg dvora je otvoren po cijeloj dužini . on kaže da mi sami napravimo zid jer da je taj zid bio njegov.on nije vlasnik toga več kako kaže da je vlasnik općina jer je njegovog oca smjestila u ustanovu. šta da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija