Jump to content

DSI - sudski zapisničar - hitno


Danci1986

Preporučene objave

Imam par pitanja:

1. prijavila san se za DSI 30.04., zanima me kada bi mi cca mogao po vašoj procjeni biti zakazan termin ispita?

2. Ako je netko već polagao Državni stručni ispit za sudskog zapisničara bio bi mi od velike pomoći kada bi mi rekao/la - koja su pitanja bila? (ovo bi mi spasilo život kad bih znala barem neka pitanja :))

- da li postoji na Netu koja skripta za dsi za sudske zapisničare sa pitanjima i odgovorima?

- učim ZUP, ZUS, Zakon o sudovima, Zakon o sudskim pristojbama, Zakon o drž.službenicima i namj., Ustav, Sudski poslovnik..treba još nešto?

- treba učiti EU?

 

Ako imate koji koristan savjet, na što da obratim pažnju.....

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danci1986 je napisao:

Imam par pitanja:

1. prijavila san se za DSI 30.04., zanima me kada bi mi cca mogao po vašoj procjeni biti zakazan termin ispita?

2. Ako je netko već polagao Državni stručni ispit za sudskog zapisničara bio bi mi od velike pomoći kada bi mi rekao/la - koja su pitanja bila? (ovo bi mi spasilo život kad bih znala barem neka pitanja :))

- da li postoji na Netu koja skripta za dsi za sudske zapisničare sa pitanjima i odgovorima?

- učim ZUP, ZUS, Zakon o sudovima, Zakon o sudskim pristojbama, Zakon o drž.službenicima i namj., Ustav, Sudski poslovnik..treba još nešto?

- treba učiti EU?

 

Ako imate koji koristan savjet, na što da obratim pažnju.....

 

Unaprijed zahvaljujem

 

Pozdrav!

Nema ti pravila kad te budu pozvali..neki čekaju i po 2 mjeseca neki jako brzo dobiju poziv nakon što pošalju prijavu. Ja sam recimo poslala poziv 20.01., a 06.02. sam dobila poziv za 18.02. :misli: to je bilo dosta brzo...

 

Što se tiće materijala, za zup, zus, ustav i službenički dio,možeš koristiti skripte koje ti se tu stalno vrte po legalisu jer je svima taj opći dio jednak u tom dijelu, a što se tiće zakona o sudovima, pristojbe i sudski poslovnik, ne postoje skripte nego samo zakoni!

 

Ja dok sam sve pročitala barem jednom da znam o čemu se radi, ponavljala sam si taj opći dio po pitanjima iz Ministarstva uprave i to dosta pomogne. Za zakone ti ne preostaje ništa drugo neko čitati, čitati...pa koliko ostane u glavi...

 

Europsku uniju ne pitaju zapisničare!

 

Eto, ako te još nešt zanima, slobodno pitaj! pozzz :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija