Jump to content

Kakav vam je posao?


anonimno

Preporučene objave

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Nakon pravosudnog principal mi je ponudio istu placu kao i prije tj. vjezbenicki zajamceni minimum. Otisla iz ureda i pokusat cu sama a oni neka nadju drugu budalu koja ce raditi do 10 navecer, nedjeljom, uskakati sa godisnjeg....

Kolega radi isto kao prpravnik u jednom uredu i ima takodjer polozen pravosoudni. Dobije neto 8.000 kn i sefica mu je ko druga mama.

Ovisi na koga se najmeris.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

radim u JB uredu. stranke su dobrim dijelom odvratne i uopće ne kuže tko/što je bilježnik ni tko smo mi ostali.

jedan tip je pitao koju školu moramo završiti da bi bile RECEPCIONERKE u uredu !!!!!

(kod nas su SVI dipl. iur. )

da stvar bude gora, nije se šalio !

da živimo u civiliziranijoj državi, posao ne bi bio loš. ovako, ima dana kada poželim što nisam etf-ovka da mogu doma raditi web stranice u 4 zida.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Radim u većoj privatnoj firmi, trenutno kao pripravnik sa 8 mjeseci rs. Jedini sam pravnik u firmi (odvjetnik zastupa povremeno u većim sporovima i poslovima, ali mi je njegov savjet kroz cijeli staž neprocijenjiv), i za sada sam uspjela uvijek isplivati na površinu. Nije lako učiti na vlastitim pogreškama, ali se dobro nauči.

Plaća mi je pripravnički minimum, ali imam službeni mob., osmosatno radno vrijeme, uspijevam steći praksu i na sudu...u svakom slučaju zadovoljnija sam nego što sam očekivala da ću biti, obzirom da mi je oduvijek želja bila raditi u pravosuđu, nikako u privredi. Polako, ali sigurno mijenjam mišljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Zaposlen sam u odv.uredu, ide mi staž kako bi ispunio uvjete za polaganje pravo.ispita.

PLAĆU NEMAM! VOLONTIRAM... Iako po ustavu nitko ne može za svoj rad da nije plaćen u novcu.

Ja sam na to pristao, posla nema. Užas, ni prijevoz mi ne plati. Ponekad kavicu.. To je postala moda neplaćanje vježbenika.. Iz Osijeka sam... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedan tip je pitao koju školu moramo završiti da bi bile RECEPCIONERKE u uredu !!!!!

.

 

 

Da? I? Pa ionako je većina JB ureda organizirana tako da stranka nema pojma s kime razgovara. Nisam vidim jos ni jedan JB ured u kojemu personal nosi plocice s imenom i funkcijom na reveru (sto uopce ne bi bilo lose rjesenje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ne razumijem zasto ocekujes vecu placu nakon pravosudnog. Da li si ispit polozila sefu ili sebi i sto tvoj pravosudni uopce znaci, pa svi znamo da ga ucimo po pitanjima i jedino je vazno poloziti, a da bes nesto naucimo i nije tocno.

Placa od 8.000,00 kn je sjajna ali mi svi imamo mamu i ne treba nam druga, a u toj prici ima puno mutnog. Sto bi mene netko toliko placao, osim ako nisam sjajan vjezbenik, a nisam jer smo svi manje isti sto se tice zanja. Razlika je da su jedni razmazeni i lijeni, a drugi rade i zadovoljni su.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Naravno da nisu svi isti, niti svi znaju isto. Ovisi kod kojeg si odvjetnika i koliko te nauči, ili samo trčkaraš i tipkaš. A na sudu ne nauliš NIŠTA u 1,5 g. vježbeničkog.

Također, ovisi o odvjentiku, neki cijene ljude i rad i spremni su to platiti, a neke ne zanima ništa osim da uštede na tebi i sami zarade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi kod kojeg si odvjetnika i koliko te nauči, ili samo trčkaraš i tipkaš.

 

Zasto mislis da bi te odvjetnik nesto trebao nauciti. Zvuci mi ovo kao ja sjednem i cekam da mi netko ulije u glavu.

 

ovisi o odvjentiku, neki cijene ljude i rad i spremni su to platiti, a neke ne zanima ništa osim da uštede na tebi i sami zarade

 

Nije li ovaj stav ipak malo u kontradikciji sa cekanjem da te netko nesto nauci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija