Jump to content

Nepropisno parkiranje na nogostupu.


antisha

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Danas mi je pauk odnio automobil zbog "nepropisnog parkiranja na nogostupu".Ostao sam u čudu s obzirom da nogostup nisam vidio (izgleda je je zlijeb za odvod vode do šahta "nogostup") i da su svi auti u okolnim ulicama parikrani na istom tom "nogostupu".Odbio sam potpisati prekršajni nalog ii plaiti bilo kakvu kaznu jer smatram da nisam kriv.

 

Prilažem nekoliko fotografija iz kojih se vidi o čemu se radi:

 

photo.JPG

 

Bio sam parkiran pod drvetom sa desne strane.Nikakvih znakova zabranjenog parkiranja ili bilo čega po čemu bih zaključio da sam u prekršaju nije bilo.

 

photo%25283%2529.JPG

 

Fotografija ulice.nigdje nikakvih znakova.

 

photo%25282%2529.JPG

 

Fotografija okomite ulice u kojoj se nalazi isti takav "nogostup".

 

Imam li osnove za žalbu?Na što bi se bilo najbolje pozvati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nogostup je posebno uređena prometna površina namijenjena za kretanje pješaka, koja nije u razini s kolnikom ceste ili je odkolnika odvojena na drugi način.

 

Baš i nema neke osnove pozivati se na taj odvodni kanal.

 

Prometni znak ne mora biti postavljen, sve je regulirano prometnim propisom.

 

Najslabija karika je ta da nitko nije utvrdio tko je zapravo parkirao vozilo, već samo tko je došao preuzeti vozilo.

 

Postoje razne efikasne, neefikasne, moralne i nemoralne metode da se oslobodi od odgovornosti, nije jednostavno, sve traje godinama.

 

Trebate pročitati brojne stare postove na ovom forumu koji pišu o davanju podataka o vozaču.

 

Ili se potrudite ili platite, sve ovisi koliko košta vaše izgubljeno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu i definiciji! :-)

 

U ovome slučaju nije stvar novaca i vremena nego principa.Tako da odgađanje i izvlačenje na utvrđivanje tko je parkirao nije opcija.

 

Stvar je samo u tome da ovo ne izgleda kao "nogostup" . Čak i prometni znak koji bi trebao biti postavljen uz cestu stoji uz ogradu kuće (vidljivo na fotografiji). Sa suprotne strane (u suprotnom smjeru) su postavljeni znakovi zabrane parkiranja. Što navodi na pomisao da bi to tako trebalo biti regulirano i na ovo strani ceste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znak je propisno stavljen.

 

Slažem se da u vezi znaka zabrane parkiranja nije logično.

 

Ionako znakove zabrane parkiranja postavljaju posvuda i gdje treba i gdje ne treba. Loše je što se ljudi naviknu na njih i gledaju samo i isključivo znakove.

 

Razumljivo je da na kraju nastradaju vozači amateri koji zaokupljeni svojim drugim poslovima i svojim profesijama najmanje misle još o prometnim propisima.

 

Ako imate volje započeti rat, samo izvolite, na ovom forumu sve piše ovisi samo o vama kakav želudac imate za pojedine metode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija