Jump to content

Naknada za bolovanje


makina

Preporučene objave

Poštovani,

 

Na bolovanju sam od 24.02.2012. Poslodavac mi do današnjeg dana nije isplatio naknadu za bolovanje, niti ima namjeri isplatiti mi je, s obzirom da mu je poduzeće u blokadi, a novo "zdravo" poduzeće ne želi "miješati" u to.

Kako da ostvarim svoje pravo na naknadu za bolovanje, osim sudskim putem?

Mogu li od HZZO-a dobiti direktne uplate naknada za bolovanje i šta trebam napraviti da bih to ostvarila?

Hvala unaprijed.

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznimno, u slučaju stečajnog postupka poslodavca ili prestanka postojanja poslodavca, odnosno kad poslodavac nije u mogućnosti zbog nelikvidnosti isplatiti plaću, odnosno naknadu plaće za najmanje tri kalendarska mjeseca, naknadu plaće zbog bolovanja kad se naknada plaće isplaćuje na teret sredstava Zavoda, , kao i u slučaju kada poslodavac ne izvrši isplatu naknade plaće koja tereti sredstva Zavoda, odnosno državnog proračuna u propisanom roku od 30 dana prema obračunu Zavoda , isplatu će izvršiti Zavod neposredno osiguraniku. U slučaju stečajnog postupka ili nelikvidnosti iz stavka 4. ovog članka poslodavac je obvezan izvršiti obračun naknade plaće za osiguranika, te potonji uz dokaz o pokrenutom stečajnom postupku ili nelikvidnosti i uz pisanu izjavu osiguranika o broju tekućeg račina na koji želi da mu se izvrši isplata, dostaviti Zavodu radi isplate naknade plaće koja tereti sredstva obveznog zdravstvenog osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija