Jump to content

Problem ugovora o dosmrtnom uzdržavanju i bianco zadužnice


danizg

Preporučene objave

Ovako,imam sa ocem sklopljen ugovor o dosmrtnom uzdržavanju kojim ja dobivam stan,ali on ima kredite koji su mu dani na temelju bianco zadužnice. Mene zanima kad moj otac umre da li te banke od tih kredita mogu meni uzeti taj stan na temelju te bianco zadužnice ili nemaju nikakva prava na taj stan jer me štiti taj ugovor o dosmrtnom uzdržavanju pošto se taj stan ne dobiva nasljednim putem? Znaci da li ugovor banke s bianco zadužnicom je "jači" od mog ugovora o dosmrtnom uzdržavanju? Btw.ugovori s bankama su sklopljeni poslije ugovora o dosmrtnom(ako je to važno za slucaj)...e da i da napomenem da je jedna od banaka-Češka banka(u ugovoru piše da se primjenjuju zakoni republike češke)-ako je i to važno...i da jos napomenem da se jos nisam upisala u zemljišne knjige za taj stan...da li i to igra kakvu ulogu? molim vas za pomoc jer mi je gabula pa ispitujem na sve strane

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za dugove primatelja uzdržavanja ne odgovara davatelj uzdržavanja (osim ako tako ugovore).

ako je na nekretnini upisana hipoteka tada davatelj uzdržavanja treba vratiti dug primatelja uzdržavanja da bi izbjegao prodaju nekretnine ,što može tražiti hipotekarni vjerovnik.

ugovor o doživotnom uzržavanju je kao da ste nekretninu kupili.

osim što imate obvezu prema vlasniku nekretnine.

treba se što prije upisati kao vlasnik nekretnine (dosmrtnim ugovorom ako je primatelj uzdržavanja živ)da bi se onemogućilo upis hipoteke (ako već nije upisana)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija