Jump to content

Prebacivanje OS-ST - sto prenjeti? apsolvent


johnny

Preporučene objave

Luda tema o kojoj je mnogo stranica potrošeno...

Dalmatinci će reći da je njihov pravni faks najteži na svitu... ali mi koji ipak imamo jedan od najzajebanijih i najtežih Prav.fakulteta u Hr.. znamo pravu istinu. Ako si imalo frajer i pravi Slavonac, suoči se sa Jelenićem i Uzelcem, to je jedno životno bolno iskustvo... i svi ćete kasnije više cijeniti... ali ako ideš silom manjeg otpora (lakša i logičnija varijanta) odi u Split. Predlažem da Upravno pravo daš u Osijeku.... Ostale tamo...

Ne znam kakva je shema u St. za MPP. ali ne vjerujem da je teži od Klasićeka kod nas... (preporuka je da izbjegavaš Puljka.) .. I usput ćeš malo vidjeti mora, pojesti sladoled, piškiti.. pitati nekoga na ulici kako stoji Hajduk na ljestvici, baciti pogled na stereotipne žene koje je netko davno nazivao "najlipšima" i vratiti se u slavonski zagrljaj.... hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam odgovarala MPP kod prof. Ines Medić Musa. Bila je odlična. Nikakvih problema nisam imala.

 

Za Pravo društava ne znam kako je u Osijeku, ali meni se ovdje u St. ne sviđa, ali kažu tko hoće dvojku, da može to dobiti skoro uvijek. Za više ocijene je teže...

 

Trgovačko je prof. Sofija Marušić,i ona je odlična žena...

 

To su neka moja iskustva, pa sad...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ne treba podcjenjivati niti jedan fakultet. u biti radi se o finesama. Dakako da je zagrebački fakultet najteži ali ni ostali nisu kikiriki :-o

 

 

Po čemu je zagrebački Pravni fakultet daleko teži od ostalih... zato što ima eminentna imena profesora... Ostali profesori na ostalim pravnim fakultetima, vjerujem da u znanju nisu jači od ovih zagrebačkih... ali u zajebavanju studenata daleko su jači...

 

Prestanite sa učmalim stereotipima o zagrebač.pravnog fakultetu.... Faks je daleko bolji u smislu organiziranosti i pristupa profesorima i asistentima.. uviđavniji su ljudi...koji su tamo zaposleni i lakše je diplomirati u Zg. nego u ostalim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

mi koji studiramo u zg na tvoj post se možemo samo grohotom nasmijati i reći: katafuckingstrofa!!!hrabri slavonac?? i takvi ljudi si dozvole da podcjenjuju druge fakultete? :thumbsdown: :rigoleto: :buuu:

 

 

A kakvi ste to "vi".... sa zagrebačkog pravnog faksa...

Naravno da se moramo ponekad i snalaziti tako da se neki ispiti polažu u drugim gradovima. Nismo svi Zlatna dječica iz prepotentne metropole.... Svi u Hr. radimo i trpimo da bi se vi na vrijeme nahranili...

I kakve veze ima hrabrost koju spominješ... ???

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne pripadam u zg zlatnu mladež...niti sam iz zg...pročitaj post pa ćeš znati kakve veze to ima sa hrabrima...mislim da je pisalo: ako si hrabri slavonac ostat ćeš se suočiti sa jelenićem i uzelcem...il tako neke bljuzge...a to da je u zg najlakše diplomirati...time si ekipa može liječiti komplexe što nije upisala u zg...ak je tako lagano zašto ste u osijeku? dođite u zg!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi ti predmeti što su ti ostali su u Splitu prolazni bez problema. Naravno, upravno pr. je najteže zbog svoje obimnosti i profesora koji traži dosta (ali nije nepravedan), GPP, trgovačko i MPP su, po mojoj procjeni, prolazni sa po 15 dana solidnog učenja (profesori su stvarno ok), za društva možda ti treba koji dan više učenja od ovih ranije nabrojanih, ali je profesor isto ok - naučiš-prolaziš! Ovo su iskustva iz prve ruke, pa ako sam pomogao - drago mi je. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Svi ti predmeti što su ti ostali su u Splitu prolazni bez problema. Naravno, upravno pr. je najteže zbog svoje obimnosti i profesora koji traži dosta (ali nije nepravedan), GPP, trgovačko i MPP su, po mojoj procjeni, prolazni sa po 15 dana solidnog učenja (profesori su stvarno ok), za društva možda ti treba koji dan više učenja od ovih ranije nabrojanih, ali je profesor isto ok - naučiš-prolaziš! Ovo su iskustva iz prve ruke, pa ako sam pomogao - drago mi je. Sretno!

 

 

 

 

Jeeee.... koji jaki faks... kada se MPP, TRGOVAČKO, GPP.. daju, odnosno polažu tako da svaki učiš po 15 dana... I ti iz Splita se usude zvati Pravnici kada diplomiraju... I on prima plaću isto kao i ja .... Treba im dati državu, da se odvojimo od virusa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ne pripadam u zg zlatnu mladež...niti sam iz zg...pročitaj post pa ćeš znati kakve veze to ima sa hrabrima...mislim da je pisalo: ako si hrabri slavonac ostat ćeš se suočiti sa jelenićem i uzelcem...il tako neke bljuzge...a to da je u zg najlakše diplomirati...time si ekipa može liječiti komplexe što nije upisala u zg...ak je tako lagano zašto ste u osijeku? dođite u zg!

 

Zašto bih dolazio studirati u Zg. kada imam faks u svome gradu. Možda si i ti iz sveučilišnog grada ali si se ti i tvoji roditelji odlučili povesti za malograđanskim, skorojevićkim ponašanjem... tako da naša fina i mila ćerkica ipak ide studirati u Zg. Studirati u Zg.. a nisi odatle, je kao prvo, vrlo skupo.. a i mnogi si liječe komplekse upravo na taj način što iz raznih selendri dolaze studirati u taj Zg.

Nadalje, kada sam govorio o "hrabrosti" , to je bila poruka mnogima iz Osijeka koji i bez pokušaja izlazaka na te ispite u startu idu u onu zgradu u Splitu koja se usudi zvati Pravni fakultet. Pored svega, malo šaljivosti i sarkazma ne bi škodilo kolegice..

 

I dalje nisam dobio odgovor, zašto neki misle da je u Zg. najteže diplomirati... ? Odgovorite.. Naravno, prije toga pročitati malo gore postove..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zato što zg ima kvalitetu i tradiciju, zato što pruža najšire znanje i zato što su kriteriji profesora u skladu sa svim gore nabrojenim! zato što ima najkvalitetnije profesore i zato što studenti sa zg prava stalno kupe prva mjesta u natjecanjima. europskim.

ja isto studiram u zg, nisam iz sveučilišnog grada, barem ne onog koji ima pravni fakultet, živim u domu, pomažem radom starcima da me financiraju...nisam skorojević, moji nisu bogataši...a mislim da nije potrebno govoriti zašto sam odabrao zg. ili će to sada biti zločin ili malograđanština upisati u zg? mislim da je kolega predhodnim postom svima objasnio što je malograđanština! zg je zg, i time ne podcjenjujem niti jedan drugi fakultet, samo iznosim realno stanje! zašto je oxford oxford ili sorbona sorbona? ovime ne želim reći da je zg isto što i oxford...da me neki ne shvate krivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da... ah, što sada reći... O tradiciji Pravnog fakulteta u Zg.. slažem se.. Obično neko tijelo dobije tradiciju na temelju dužine postojanja a i ostalih kriterija.. Ovdje ćemo se ipak zadržati na dužinu postojanja. To ništa nije čudno niti se tome treba pretjerano diviti, jer Zg. je stari grad, a i sada je glavni grad Hr. Da je korektno strog, i tu se slažem... Osječki pravni fakultet je neki dan napunio 30 godišnjicu, što također nije za odbacit, Riječki nešto preko trideset godina, za Splitski ne znam.. To smo riješili. E sada, kažeš da pruža najšire znanje, a kako ti to znaš... na temelju takmičenja? Zg. prav.fakulte, daleko ima najveći broj studenata jer je velik kapacitet u odnosu na druge... pa je logično da će iz tog broja proizaći i vrlo odlični studenti.. To kod nas baš i nije praksa da se studrnti šalju na tekme, to naravno ne znači da i ovdje nema genijalaca.. ali metropola ima prednost samo zato jer je metropola i jer je sve centralizirano u ovoj Državi...

 

I hajde malo podijeli sa nama, a što to ti radiš da čak i roditeljima pomažeš...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ako sam dobro shvatila: malograđanština je kad studiraš u zg pa staneš u obranu splita jer je kolega iz osijeka napao st pravni, a nije malograđanština pljuvati po splitskom pravnom...kontradiktoran si kolega...zg+ri+st :clap: a osijek :roll: :buuu: nadam se da je ovo dovoljno sarkastično! :-P

 

Ajd dobro.. kreni od pretpostavke da sam malo ograničen pa mi malo objasni ovaj tvoj komentar..

Malograđanština je kada se likovi koji studiraju u Zg. javljaju i tvrde kako je najbolje, najjače, najteže studirati u Zg. i pritom su oni jako ponosni na sebe. Vrlo često to ističu i zbog toga se drže jako visoko. Ostale fakultete krajnje zanemaruju, praktički, ni ne smatraju ih pravnim fakultetima uopće. Ja tvrdim da je to jedan veliki stereotip a osobe koje tu tezu promoviraju, nazivam malograđanima..

 

Naranvo da nije loše studirati u Zg. barem zbog svih onih tradicija i relativne organiziranosti o kojoj je ona gore kolegica govorila (ne znam da li je smijem zvati kolegica).. ali ako nisi iz Zg. dosta je skupo studirati u Zg i lijepo je kada te roditelji mogu uzdražavati. Naravno da "kolegica" i radi, ona je zaposlena, još da nam kaže što radi i bitno da nam kaže koliko radi?? U svakom slučaju... tvrdim da je ovo jedna velika malograđanska nacija, svako gleda da li imaš jednu šibicu više ili manje pa bi bilo neshvatljivo da se ne gleda gdje i studiraš. ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Ma po čemu se to može ocjeniti "širina znanja" koju dobiješ na određenom pravnom fakultetu? Cijenim osobu koja ozbiljno studira i to ne samo da bi skupila ocjene nego da bi nekog vraga i znala kad izađe s tog faxa.

Što se tiče tradicije Zg svaka čast ali nije mi jasno odakle vam obraz da sudite po svim drugim kriterijima jer vam je jedini izvor rekla kazala. Nitko od nas nije položio isti ispit na dva fakulteta, ako osječani imaju problema na četvrtoj splićani umiru na prve dvije, za zg ne znam pa neću komentirati. Na svakom faxu ima lakših i težih ispita, pa bilo bi glupo da posvetim više od 10 dana engleskom ako ga učim već x godina i sad moram naučit nešto malo novih fraza i vokabulara (koji sam i tako savladala na predavanjima i vježbama), dok me čeka kazneno ili građansko.

Malograđanština je samo ako se uzdižeš iznad drugih a za to nemaš ni jedan jedini dobar razlog.

 

 

respect zg na organiziranosti i to je sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija