Jump to content

Zamjena alimentacije za nekretninu


savus

Preporučene objave

Zanima me da li je po nekom zakonu moguće da se alimentacija zamijeni za nekretninu.

Imam troje djece,dvoje završilo srednju školu i trebale bi na fakultet a jedno maloljetno,za koje trenutno ne plaćam alimentaciju.

Moja bivša supruga se vodi kao vlasnik stana koji smo zajednički stekli dok smo živjeli u zajednici.Pošto vodi s njom spor oko stana i zahtijevam 50%suvlasništva pristali smo na rješavanje spora mirenjem.Na mirenju su mi je ona i njena odvjetnica predložili da ne moram platiti dug na ime alimentacije i da istu ne moram plaćati idućih 5 godina ako odustanem od zahtjeva za suvlasništvom nad stanom.

Molim da me netko što prije savjetuje jer bih se do utorka trebao odlučiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hoće te preći .

nemoj pristati na tu varijantu.

kad dobiješ 1/2 stana pokloni ga djeci i tako ćeš smanjiti alimentaciju za uzdržavanje djece. djeca imaju imovinu i trebaju manje izdataka za život.

alimentacija je pravo djeteta i bivša i njen odvjetnik nemogu se odreči alimentacije.

alimentaciju određuje sud.

trebala je prije podnošenja zahtjeva za alimentaciju dati navedeni prijedlog i nepokretati tužbu za određivanje alimentacije.

kad dobiješ 1/2 stana

možeš tražiti najamninu za svoj dio stana .

najam vratiš pod alimentacija.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoja bivša i njena odvjetnica te možda pokušavaju 'preveslati'.

 

Ne znam o kojim se vrijednostinma radi - vrijednost stana i iznos alimentacije.

Ako je polovina stana tvoje vlasništvo temeljem bračne stečevine, imaš pravo na naknadu u visini najma za tu polovinu stana. I taj iznos možeš tražiti i unazad nekoliko godina, mislim da je 5 godina.

 

Također, alimentacija je pravo djece, a ne majke. Dogovor u ovom smislu mogao bi biti na klimavim nogama - ti stan pokloniš bivšoj, a djeca te po punoljetnosti tuže za alimentaciju plus kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija