Jump to content

svjedok na sudu


ella87

Preporučene objave

Dobila sam poziv sa suda, gdje me se u svojstvu svjedoka poziva da svjedočim protiv svoga oca na glavnoj raspravi. Mada sam prije gotovo 4 godine dala izjavu policiji kao svjedok, a isto tako i na sudu o događaju zbog kojeg je moj otac okrivljen, sada više ne želim svjedočiti protiv člana svoje obitelji. Ako sam dobro shvatila, mislim da se radi o čl. 238, imam kao njegova kćer pravo u bilo kojem trenutku odustati od daljnjeg svjedočenja, međutim zanima me moram li obavezno doći osobno na sud i dati tu izjavu. Radi se o tome da je sud na koji me se poziva udaljen od mjesta mog stanovanja 630 km, a na samom pozivu nigdje nije naznačeno da imam pravo na povrat putnih troškova. S obzirom na udaljenost, a i činjenicu da je rasprava zakazana rano ujutro, morala bih i noćiti u dotičnom gradu. Nezaposlena sam i nemam načina posuditi toliko novaca, a još manje vratiti ih. Postoji li način da predložim sudu da mi dopuste da svoju izjavu dam na sudu u mjestu svog stanovanja, dakle da izbjegnem troškove putovanja, i da oni tu izjavu uvaže kao i da sam bila tamo? Svi me uvjeravaju da je dovoljno da napišem na komad papira da više ne želim svjedočiti i da to naprosto poštom pošaljem sudu. Meni se osobno ne čini vjerojatnim da bi sud to prihvatio, jer to onda može učiniti bilo tko u moje ime. Dobila sam i savjet da svoju izjavu ovjerim kod javnog bilježnika.. Molim savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija