Jump to content

alimentacija nakon vanbracne zajednice


beier

Preporučene objave

Zanima me koji su koraci kako bi ostvarila pravo na alimentaciju za dvoje djece mlade od 6 godina. Otac je zivio s nama do pred 2 mjeseca (od 10 godina zajednickog zivota nije nikada bio prijavljan na istu adresu, nemamo zajednickih stecevna...).

Da li je razlika ukoliko se uspijemo dogovorili (sumnjam, ali bih prvo tako probala ako je moguce)?

 

Kako se odreduje visina alimentacije? Da li se npr. dio podstanarine takoden gleda kao dio troskova djeteta? Koliko realni troskovi uopce na kraju utjecu na odredivanje visine alimentacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Visina alimentacije određuje se: na temelju mjesečnih potreba djeteta/djece, preporuke Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi (sada Ministarstva socijalne politike i mladih) koje utvrđuje minimalne iznose na temelju prosječne neto plaće u RH za proteklu godinu i na temelju mogućnosti roditelja koji je dužan plaćati uzdržavanje.

Alimentacija nije vaše pravo, nego pravo vaše djece.

 

Kolike su mjesečne potrebe vaše djece?

 

Stabilni roditelji prije svega trebali bi se moći dogovarati oko svega što je vezano za legitimna prava djece, a ako to ne ide onda tužbom na Općinskom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima!

Ja sam Željko ima imam jedan problem i molio bih odgovor,ako je moguče.

Naime, ja sam otac 7god. djevojčice, koja se rodila u izvanbračnoj zajednici, njena majka je početkom godine zatražila od države pomoč pri uzdržavanju pošto ja ne mogu redovno uplačivat alimentaciju. Sada se događa slijedeće- državo odvijetnišvo je podiglo predmet protiv mene, moram im dostaviti sve uplate alimentacija tj. kopije uplatnica koje ja naravno nemem sve.

Mene zanima slijedeće- što mi se ¨sprema¨ od strane državnog odvijetništa, koji su slijedeći moji koraci i šta da radim?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija