Jump to content

Otkaz ugovora o radu na određeno vrijeme - vjerski vrtić


septembar28

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć,

 

radim kao odgajateljica u privatnom vjerskom vrtiću na određeno vrijeme.

Počela sam raditi 01.10.2009.probni rad.Nakon toga od 01.12.2009. do povratka sa bolovanja odsutne djelatnice ( porodiljni ).Nakon toga, potpisan je aneks prethodnog ugovora od 01.12.2009, kojim mi se produžuje rad na određeno vrijeme do 02.5.2013,tj. do povratka djelatnice na porodiljnom,koja koristi pravo na mirovanje radnog odnosa do 03.5.2013,dok njeno malodobno dijete N.T. ne navrši 3.god.života, sve u skladu sa Zakonom o radu.

Mijenjam uvijek istu djelatnicu.

Oni mi sada žele dati otkaz i htjeli su mi podvalit da potpišem neke stvari koje bi im omogućile da sam ja kriva za otkaz ( da ne dolazim u ned.na misu i sl.).

Nisam to htjela potpisat.

S obzirom na sve,ne želim više raditi kod tih časnih sestara, jedna mi je otvoreno na početku šk.god.rekla da će sve napraviti da ja dobijem otkaz.

Zanima me na što paziti,jer su jako prefrigane.

 

Može li se ovaj ugovor raskinuti, na koji način, a da se mogu prijaviti na HZZ i primati novčanu naknadu??

 

Moj plan je ( rekle su da će pristat na sve ):

- tražiti da se kao razlog otkaza navede redoviti otkaz ugovora o radu - poslovno uvjetovani otkaz

- rekle su da ima pravo na otkazni rok 6 tjedana

- da li smijem tražiti otpremninu za 2 godine staža kod njih

- imam i 25 radnih dana godišnjeg

 

Zanima me da li postoji zakonska mogućnost da mi isplate sve i da dobijem otkaz s 01.7.2012 redoviti otkaz - poslovno uvjetovan otkaz????

Kad pitam isplata svega, mislim na bruto iznose plaća + godišnji, prijevoz za 2 mj.+otpremnina za 2 god.

 

 

Čitala sam malo po netu i zanima me čl.110 zakona o radu???Može li se moj ugovor raskinuti?

Ili da se obratim odvjetniku?

U mom ogovoru piše: U redovitom otkazu ugovora o radu, otkazni rok za obje ugovorene strane je sukladno Zakonu o radu.

Da li to znači da se ipak može raskinuti kao poslovno uvjetovani otkaz???

 

Još jednom molim za pomoć, hvala???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija