Jump to content

Posebni dio - proračun i financije


karmelita

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Za SSS obračun predujma plaće, za VSS izvršenje tvog odjela za prvih 6 mjeseci... Pitanja_Gradski, županijski porez, objasnit neki od njih, obveznici pdv-a, šta je porez na dohodak, boravišne pristojbe, na što se ne plaća pdv, jamstveni kapital banke, banke i poslovi, uglavnom nešto malo od svega, ali ono što se vrti po forumu, točno ista pitanja... Sretno dalje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav! Položen stručni 27.10., zapravo to je bio popravni iz financija. Prvi puta me puno ispitivao PDV - 3 pitanja samo iz tog poglavlja! Nisam znala i pad. Pitanje je bilo da li građani Hr. plačaju PDV!?! Nisam znala objasniti. Tog se jedino sijećam. Idući puta sam se pripremila - skinula pitanja sa ovog foruma i još neke dodatne stvari pročitala iz priručnika HRVATSKI POREZNI SUSTAV. Ima ga na internetu ili ga posudite u Poreznoj.

Pitanja su bila:

Općinski / gradski porezi

Županijski porezi

Dohodak - tko plaća, izvori dohotka, dohodak od imovine i imovinskih prava

Carina

Poslovi banke - da li banka sudjeluje u platnom prometu

Porez na motorna vozila - tko ga plaća, kako se izračunava

Porez na kuće za odmor - tko plaća, izračun, gdje se propisuje taj porez u kom zakonu

 

Nek vam je sa srećom! Nadam se da će vam pomoći pitanja! Pozdrav!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Položen stručni 27.10., zapravo to je bio popravni iz financija. Prvi puta me puno ispitivao PDV - 3 pitanja samo iz tog poglavlja! Nisam znala i pad. Pitanje je bilo da li građani Hr. plačaju PDV!?! Nisam znala objasniti. Tog se jedino sijećam. Idući puta sam se pripremila - skinula pitanja sa ovog foruma i još neke dodatne stvari pročitala iz priručnika HRVATSKI POREZNI SUSTAV. Ima ga na internetu ili ga posudite u Poreznoj.

Pitanja su bila:

Općinski / gradski porezi

Županijski porezi

Dohodak - tko plaća, izvori dohotka, dohodak od imovine i imovinskih prava

Carina

Poslovi banke - da li banka sudjeluje u platnom prometu

Porez na motorna vozila - tko ga plaća, kako se izračunava

Porez na kuće za odmor - tko plaća, izračun, gdje se propisuje taj porez u kom zakonu

 

Nek vam je sa srećom! Nadam se da će vam pomoći pitanja! Pozdrav!!!!!

 

Hvala, na pitanjima, sigurno pomaze. Sto ti je bilo od zadataka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija