Jump to content

recesija i HRVI-i


jerkoni

Preporučene objave

Povodom svjedočenja bivše premijerke Kosor,ponukan sa m primijetiti slijedeće:

Na današnjem svjedočenju Jadranke Kosor u aferi Fimi- media Kosor priznaje

prijem 2 300 000eura od šefa carine za stranku.Iznenađen sam olakim prebacivanjem

novca koji je neutvrđenog podrijetla,u stranku.To su mafijaška posla.Odmah sam se

sjetio spasonosnog jadrankinog programa oporavka zemlje.Od svih tkzv. mjera

samo jedna je bila uspješna.To je mjera skidanja mirovina HRVI za 10%.

Ova transakcija crnog novca iz carine bila je dovoljna da pokrije 10% za sve ispodpro-

sječne mirovine HRVI-a.Nakon ovakvih saznanja ,mislim da je vrijeme da se preispitaju

svi koji blagonaklono gledaju na ovakav način rješavanja problema državne blagajne.

Dakl ,nije riječ o nikakvij nuždi smanjivanja mirovina ,već o dubokim nepravdama,

nekompetentnosti premijerke i zavaravanju naroda koji ne gleda u brojke i

naivno nasjeda na povijesne prevare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa da, dragi moj jerkoni, a šta sada ovi "plan 21" uzvrpoljili se, ne znaju ni sami kako da budu j...ni i pošteni, pa će nam kao lupiti uz onih -10% još -2% za "pod navodnicima" pomoć nezaposlenim braniteljima

pa neka onda isprave nepravdu jadrankine vlade, nek nam vrate tih 10% i onda uzmu 2%, ili ti smatraš da bi bilo u redu, ako se razumijem u matematiku 10+2=12 tj. -12%

 

koliko god smo bili po..zdili, na tih 10%, mislim da nas je to sačuvalo ovog prvog naleta "plana 21", barem za sada, a skeptičan sam za sutra, ma šta sutra, poslijepodne

 

ne znam, danas je sve postalo naopako, ono što je prije bilo nenormalno, danas je postalno normalno, a ono što je prije bilo normalno danas je nenormalno, do jučer su komunisti govorili da je "homo" bolest, danas govore da je to sloboda, danas je normalno da ministrica vanjskih i europskih poslova poziva žrtve silovanja iz domovinskog rata na gay paradu, (pa mislim stvarno nema smisla), danas je vjera u boga nešto smiješno, abnormalno, danas je u modi biti nevjernik i to još naglašavati u medijima, iako su naši prijatelji poginuli sa krunicom oko vrata, ne znam gdje je tome kraj, al za mene je i ovo previše.

uređeno: od vinkovci
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde da ne pretjerujemo, živimo stalno u nekom strahu (i to opravdanom) da će nam netko nešto uzeti ali idemo sa činjenicama:

- uzetih 10% HDZ-a može se vratiti samo zakonom jer je zakonom i uzeto, SDP još nije uzeo ništa i to je činjenica i ništa nas nije sačuvalo jer uzetih 10% je uzeto

- Da je homo bolest ili sloboda stvar je pogleda pojedinca, mene ta skupina uopče ne zanima tako da niti ih pratim niti se njima opterečujem a niti oni mogu utjecati na mene i moje mišljenje

- u vezi ministrice, u pravim demokracijama i uređenim državama gdje političari imaju morala za takve stvari se daju ostavke ali to kod nas nije pravilo i moral političara kao i osjećaj odgovornosti je skoro pa nula a čast izuzecima poput Holly (opet SDP) koja je prva to napravila iz moralnih razloga

- vjera u boga bi bila ista stvar kao i sa gay populacijom, vjeruješ li ili ne to je osobna stvar pojedinca, mene osobno ne zanima a niti ista ta grupacija može utjecati na moje mišljenje, a u ratu su ginuli i antiteisti, i ateisti i agnostici baš kao i vjernici

 

Tko zna do kada će udarati vlasti po braniteljima ali ostaje činjenica da ovi do sada stvarno nisu smanjili mirovine (osim saborskih i predsjedničke) niti lipu čak su ih podigli za par kuna pa stoga, živi bili pa vidjeli.

 

I da ne zaboravim, moj glas nije išao niti hdz-u niti sdp-u jer svojim dosadašnjim vladanjem ga nisu niti zaslužili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PrEsVeTlI piše:

 

 

Tko zna do kada će udarati vlasti po braniteljima ali ostaje činjenica da ovi do sada stvarno nisu smanjili mirovine (osim saborskih i predsjedničke) niti lipu čak su ih podigli za par kuna pa stoga, živi bili pa vidjeli.

 

Podigli mirovine ???????? za par kuna a sve poskupili od 2-20 % pa sad ti vidi koliko si dobio.Ona narodna kaže, sa plota na k.r.ac ili sa k.r.ca na plot dođe ti na isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da neki imaju"kratko" pamčenje...kako nisu uzeli ni lipe???Pa tko je 2000 dolaskom na vlast upola smanjio osobne invalidnine te promjenio zakon da se bez statusa HRVI-a nemože u braniteljsku mirovinu.....samo se olako i brzo zaboravlja....a i netreba ti skidati mirovinu dosta ti je pdv 25 odsto,stuja 22,plin 20 itd....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovi porezi su nameti cijelom narodu, ovi prije su ciljano skinuli 10% braniteljima uz još neke kategorije i još k tome zakonom da slučajno ne bi trebali vračati na staro. Po pitanju branitelja iskreno se nadam da ova vlast nije jednaka onoj iz 2000. bar do sada nije ciljano dirala u ono što je ostalo. Ne branim nikoga samo realno pokušavam sagledati sadašnje stanje, iako nisu bili moj izbor niti ovi kao niti oni prije njih, ali su se valjda već naučili da svi oni koji su dirnuli u prava su na slijedećim izborima prelazili u oporbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo govoriš, tih 10% će se vratiti, kad BDP bude u rastu dva kvartala zaredom ...

 

Ma sve je krivo. Po tome bi u slučaju rasta BDP od 0,2% dva kvartala za redom mi dobili nazad nešto što je smanjeno jednim zakonom u kojem se takva opcija uopće ne spominje. Na to treba zaboraviti a bolji rast BDP-a i plaća podrazumijeva i veće mirovine prilikom usklađivanja. Samo na taj način će se jednog dana vratiti tih 10%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne želim biti ptica zloslutnica, ali ono što je zakonom oduzeto samo zakonom se može i vratiti, e sad baš sumnjam da će čačić dati donošenje novog zakona kojim bi se vratilo oteto, jer i njemu se sviđa više novaca za trošiti nego manje...

 

Je tako ti je to moj PrEsVeTli s tim našim zakonima svaka vlada ih mjenja i donosi (čitaj izglasava) kako njoj trenutno odgovara ali se prečesto od "bukve" ne vidi šuma.....

 

E uh al nam se forum "zacrvenio" he...he bas fora skoro u skladu sa vladajucima....al kad bolje pogledam paše i uz moj nick(podloga)taman...sam da jos kriz nije crni gdje bi nam bio kraj...al crno i crveno se oduvijek pasalo jedno uz drugo he..he..a bome i preglednost je bolja neg prije....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija