Jump to content

Legalizacija, komunalije i suvlasništvo


Tom Paris

Preporučene objave

Imam jedno hipotetsko pitanje u vezi legalizacije koje me dosta muči.

 

Naime, ako postoji bespravna zgrada sa dva suvlasnika, a koji ju pristanu zajednički legalizirati i potom provesti postupak etažiranja, no pritom samo jedan od suvlasnika plati svoj dio komunalnog doprinosa, vodnog doprinosa i penala, a ovaj se drugi na to ogluši, može li lokalna jedinica pokušati naplatiti komunalije za obojicu od ovog urednog?

 

I ako može, kako se od toga zaštititi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Zahtjev za legalizaciju podnose oba suvlasnika i plaćaju svaki svoj doprinos!

Ugovor o plaćanju doprinosa sklapa se između podnosioca zahtjeva za legalizaciju i

lokalne samouprave u čiju se korist upiše teret na nekretnini svakog podnosioca zahtjeva za legalizaciju.Kada plaćanje nije uredno ide se na ovrhu .

Iz mojih saznanja nema mogućnosti da jedan plati a drugi da se izvuče.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Poštovani!

 

Zahtjev za legalizaciju podnose oba suvlasnika i plaćaju svaki svoj doprinos!

Ugovor o plaćanju doprinosa sklapa se između podnosioca zahtjeva za legalizaciju i

lokalne samouprave u čiju se korist upiše teret na nekretnini svakog podnosioca zahtjeva za legalizaciju.Kada plaćanje nije uredno ide se na ovrhu .

Iz mojih saznanja nema mogućnosti da jedan plati a drugi da se izvuče.

Pozdrav!

 

A što napraviti u slučaju kad se zahtjev za kuću (koja će kasnije biti etažirana) podnosi zajednički? Može li onda općina po okončanju postupka legalizacije izdati odvojena rješenja za svakoga, u kojemu će pisati koliko je svatko ponaosob dužan za komunalni doprinos, penal i vodni doprinos?

uređeno: od Tom Paris
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Jedno pitanje u vezi legalizacije:

Objekat je legalno sagrađen u cijelosti i to prije 1968 a negdje 1987 sagrađena je cisterna koje nema na građevinskoj. Dali treba podnijeti zahtjev za legalizaciju obzirom na čl.3 st.3 zakona o legalizaciji? Naime vodosprema koja služi za uporabu postojeće zgrade smatra se njezinim sastavnim dijelom i ozakonjuje se zajedno sa zgradom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija