Jump to content

podjela kredita


klana

Preporučene objave

rastavljena sam dvije godine u braku smo kupili stan na kredit u švicarcima koji je još uvijek knjižen na bivšeg supruga ja sam mu sudužnik on plaća kredit ovrhom zato što mu je banka sjela na cijelu plaću jer nije redovito plaćao kredit pošto nije dovoljna plaća njegova ja nadoplaćujem još od 800 do 1000 kuna stan je iznajmljen i on prima podstanarstvo zanima me koliko košta tužba kojom bi se podijelilo vlasništvo stana podstanarstvo i kredit na pola i dali bi se tužbom dijelila ostala imovina kao npr. auto i krediti te kartice peglane u braku tužbu bi najviše podigla jer mi bivši suprug ne isplaćuje redovito alimentaciju pa bi ga i za to tužila a ako ga sada tužim sjest ću mu na plaću prvo ovrha od alimentacije pa ću ja morati više nadoplćivati za kredit od stana pošto sam sudužnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tužba za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine podnosi se Općinskom sudu.

ako je stan bračna stečevina Vi ste izvanknjižni vlasnik 1/2 stana.

imate pravo na 1/2 stana,plaćanje 1/2kredita,1/2 najma od stana.(i kao izvanknižni vlasnik).

usluga odvjetnika košta ali manje od onoga što sad gubite (1/2 najamnine)

ako bi odvjetnik savjesno obavio posao. (sklopite ugovor o zastupanju .plaćate po ugovoru a naknadu troškova tražite po tarifi koju odobri sud)

stranka koja izgubi spor nadoknađuje trošak odvjetnika protivnoj stranci ,što ovisi i o uspjehu u parnici.

alimentacija je pravo djeteta (nije moguće prebijanje )

za alimentaciju imate pravo na besplatnu pravnu pomoć.

treba se obratiti u nadležni ured državne uprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija