Jump to content

specijalizacija - liječnici-molim pomoc


rufijeki

Preporučene objave

moja situacija je ovakva:

 

 

01.10.2008 godine potpisao sam ugovor na neodredjeno sa jednom privatnom poliklinikom (liječnik),

također smo potpisali i ugovor o specijalizaciji.

Ugovor me veze na 8 god rada kod poslodavca nakon zavrsetka specijalizacije (specijalizaciju

zavrsavam sad u zimi).

 

 

Ministar zdravstva donio je odluku da se nesmije nitko vezat duze od trajanja specijalizacije ( ali

pise za ustanove koje je osnovala drzava, grad, zupanija). Mene zanima, posto smo mi privatna ustanova

koja ima ugovor sa HZZO, i u koncesiji je (u mrezi) dali to vrijedi i za nas isto jer nismo cisti privatnici.

takodjer smo pod kolektivnim ugovorom privatnih poslodavaca u zdravstvu.

 

 

Drugi problem je smanjenje place zbog smanjenog posla (upitno???) od 30 % od place koju sam imao

kad sam potpisao ugovor, i sad mi je placa 800kn vece od sestre na zamjeni,.

Plaća je smanjena bez ikakvog pismenog obrazlozenja .

Dali to smiju napravit?

 

 

Puno hvala

cleardot.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da se plaća bez ikakvog obrazloženja ne smije samo tako smanjiti, a ukoliko je ustanova kako veliš u koncesiji odnosno ima ugovor tada je i smanjenje opsega posla vrlo upitan argument poslodavca. Što se drugog dijela tiče nisam siguran da vlasništvo nad ustanovom ima veze s ugovorenim rokom rada po specijalizaciji, al za to vidi što si to potpisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

ja bih također u biti ponovio pitanje,

situacija je slična, prije par godina kada je potpisan ugovor za specijalizaciju sa matičnom ustanovom navedeno je u ugovoru obaveza rada 8 godina nakon specijalizacije.

Nakon toga bila je uputa ministra a i stoji tako u pravilniku http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_09_100_2057.html

 

Članak 11.

 

 

Zdravstvena ustanova čiji je osnivač Republika Hrvatska, županija i grad sa specijalizantom sklapa ugovor o međusobnim pravima i obvezama.

 

 

Pri sklapanju ugovora iz stavka 1. ovoga članka obveza rada u radnom odnosu na neodređeno vrijeme nakon završetka specijalističkog usavršavanja i položenog specijalističkog ispita ne smije biti ugovorena u trajanju duljem od vremena trajanja specijalizacije.

 

 

U ugovoru iz stavka 1. ovoga članka potrebno je ugovoriti i iznos naknade štete koju je doktor medicine, u slučaju kad otkazuje ugovor o radu prije isteka ugovorene obveze rada iz stavka 2. ovoga članka, obvezan isplatiti zdravstvenoj ustanovi iz stavka 1. ovoga članka, a koji ne može biti veći od 50% iznosa troškova specijalizacije iz članka 12. stavka 1. ovoga Pravilnika.

 

 

Iznimno od stavka 3. ovoga članka, ako doktor medicine otkaže ugovor o radu i uz pribavljenu suglasnost ministra zasnuje radni odnos u drugoj zdravstvenoj ustanovi čiji je osnivač Republika Hrvatska, županija, odnosno grad, obveza rada iz stavka 2. ovoga članka nastavlja se u toj zdravstvenoj ustanovi.

 

 

Naknadu štete iz stavka 3. ovog članka snosi pravna, odnosno fizička osoba u kojoj se specijalizant ili specijalist zaposli za vrijeme trajanja obveze iz stavka 2. ovoga članka.

 

Tu stoji da ugovorna radna obaveza ne može biti dulja od trajanja specijalizacije.

Obzirom da je ugovor potpisan prije dopune Pravilnika, da li se može primjeniti ova dopuna i smanjiti trajanje specijalizacije ( navodno bi trebali potpisati anex ugovora, no do sada ništa ).

Također koliko razumijem ukoliko se promjeni matična ustanova, radna obaveza se "seli" u tu matičnu ustanovu, tj. ona plaća eventualnu naknadu. Po prijašnjoj verziji Pravilnika, naknadu je plaćao specijalizant.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija