Jump to content

Prometna nezgoda sa materijalnom štetom - pomoć potrebna


exputnik

Preporučene objave

Prometna nezgoda se dogodila kada je automobil (jedne dostavne firme) naletio na mene. Zadobio sam udarac u zadnji dio auta i zavrsio sam na stupu ulične rasvjete. Policija i očevid su ustvrdili da je drugi sudionik koji me udario kriv. Na mojem autu je totalka s tim da sam ja završio na inekcijama i normabelima......lječničku svjedodžbu sam sa svim ostalom dokumentacijom dostavio u njegovo osiguranje. Procjenitelj iz osiguranja je obavio očevid i dobio sam ponudu od osiguranja. Sada dolazi do malih problema, osiguranje je procjenilo da totalka na mojem autu iznosi 17 000 kn...(vrijednost auta na tržištu je cca 3000€) a za nematerijalnu odštetu je 7000kn...

Trebam Vašu pomoč.

Osiguranje bez mojeg pristanka ili bilo čega je uplatilo te novce (gore spomenute) na moj tekuči račun...

Mogu li se žaliti (jer u njihovim papirima to nigdje nemogu nači) i što mi je dalje činit?

Ako postoji mogučnost žalbe postoji li špranca za pisanje prigovora?

Unaprijed zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad popravak vozila nakon nesreće nije isplativ, jer su troškovi popravka viši od vrijednosti vozila, oštećenoj osobi pripada pravo na odštetu, u iznosu procijenjene totalne štete. Visina naknade utvrđuje se u trenutku donošenja sudske odluke, prema vrijednosti uništenog vozila na taj dan, uz odbitak vrijednosti spašenih dijelova. Ako osiguravatelj ustraje u svojem stavu, cjelokupnu naknadu možete ostvariti u parničnom postupku pred sudom. Najbolje da uzmete odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pismeno obavjestite osiguravatelja da ne želite zadržati ostatke vozila, da vam se plati kataloška vrijednost vozila, a jednu kopiju tog dopisa pošaljite u HANFA-u.

 

Radi se o nepoštenoj praksi osiguravatelja.

 

Nikakve šprance ne mogu pomoći.

 

Odvjetnici će naravno ući u spor u kojem mogu dobro zaraditi i dobrano zakomplicirati slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa od toga.

 

Napisati zahtjev pismeno u dva primjerka, jedan predati u sjedište ili poslovnicu osiguravatelja, drugi primjerak zadržati za sebe i tražiti da na njega otisnu prijamni pečat.

 

Tako se i ponašaju jer vide da pristajete na neformalnu komunikaciju što im otvara odličan prostor za muljažu.

 

Požurite jer na iznos kojeg ste primili osiguravatelj ima pravo na zatezne kamate od 14% godišnje.

 

Temu premještam iz prometnog u forum obveznog prava gdje je veća šansa da dobijete još neki koristan savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa od toga.

 

Napisati zahtjev pismeno u dva primjerka, jedan predati u sjedište ili poslovnicu osiguravatelja, drugi primjerak zadržati za sebe i tražiti da na njega otisnu prijamni pečat.

 

Tako se i ponašaju jer vide da pristajete na neformalnu komunikaciju što im otvara odličan prostor za muljažu.

 

Požurite jer na iznos kojeg ste primili osiguravatelj ima pravo na zatezne kamate od 14% godišnje.

 

Temu premještam iz prometnog u forum obveznog prava gdje je veća šansa da dobijete još neki koristan savjet.

 

 

 

Kako mislite da je elektronička pošta neformalna komunikacija? U bilo kojem trenutku na sudu takav zapis vrijedi isto kao i pisani na papiru...ili sam ja krivo informiran?

 

Nerazumijem ovaj dio vezan uz zatezne kamate, kako mislite ima pravo na kamate? pa nisam ja njima duzan vec oni meni...ili sam i tu u krivu?

 

Hvala lijepa za premještanje teme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priznaje se i razgovor i poziv i obično pismo i sms, ali trebate napraviti ono sa prijamnim pečatom.

 

Niste pristali uzeti te novce, njihovi novci stoje na vašem računu, možete se obratiti banci kako su im to dopustili i dalje nastaviti tapkati u mjestu.

 

Vidim da niste naviknuti na ove naše balkanske zavrzlame, to je nanjušio i osiguravatelj zato se ohrabrio da radi to što vam i radi, izvolite se pokrenuti u pravom smjeru, nemate vremena za čuđenja.

 

Očito je da imate posla sa osiguravateljem kojemu je nepoštena praksa svakodnevnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Meni isto treba pomoć. Imala sam prometnu nezgodu s materijalnom štetom, no osiguranje osobe koja je skrivila nezgodu ne želi u potpunosti snositi troškove zamjene jednog dijela auta(desni stražnji blatobran) koji je u takvom stanju da ga je nemoguće popraviti, a kao razlog navode ranije oštećenje na tom dijelu. Riječ je tada bilo o ogrebotinama koje su sanirane. Pristaju snositi troškove u vrijednosti od 50% cijene blatobrana. Zanima me da li je to po zakonu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija